Britské firmy nebo podnikatelé už nemají kontrolu v žádném týmu F1

Poté, co byl tým F1 Williams prodán americké investiční skupině Dorilton Capital, z mapy světa tak zmizela poslední stáj, kterou primárně vlastní britské firmy nebo britští občané. A to navzdory tomu, že Velká Británie je považována za domov týmů F1. Šest z nich má sídlo právě tam.

Štítky: Týmy F1 Zveřejněno 23. 08 2020 — Tomáš Richtr

Čtyřmi týmy, které nemají hlavní základnu v Británii, jsou Haas (Kannapolis, USA, Severní Karolína), Ferrari (Maranello, Itálie), AlphaTauri (Faenza, Itálie) a Alfa Romeo (Hinwill, Švýcarsko).

V Británii má sídlo Red Bull, který je stejně jako AlphaTauri v majetku rakouského magnáta Dietricha Mateschitze. Dalším týmem je mistrovský Mercedes se sídlem v Brackley a Brixworthu, ale majitelem je hlavně německý Daimler.

Výčet pokračuje McLarenem, který má slavnou továrnu MTC umístěnou ve Wokingu. Majoritním vlastníkem stáje je bahrajnská firma Mumtalakat Holding Company. Racing Point se sídlem na Silverstonu převzal nedávno kanadský podnikatel Lawrence Stroll.

Renault sídlí v britském Enstonu, ale majitelem je francouzská automobilka. A na závěr Williams: právě zcela odkoupený americkou firmou Dorilton.

Zajímavý Cadillac Lyriq bude prvním plně elektrickým vozem od General Motors