Další novinka F1: Fanoušky na okruhu bude vozit v supersportech

Další z novinek představených novým vedením formule 1 je šance pro fanoušky nechat se svézt na stejném okruhu, na jakém se zrovna pořádá velká cena. A nebude to v autobuse, pravda, ani v monopostu F1, nýbrž v supersportu některého z prominentních značek, jako jsou například Aston Martin nebo McLaren.

Štítky: Aston Martin McLaren Pirelli Zveřejněno 14. 02 2018 — Tomáš Richtr

Vedení formule 1 ve spolupráci s dodavatelem pneumatik Pirelli představilo koncept ‘Formula 1 Pirelli Hot Laps’. Odehraje se během GP Bahrajnu a pak ještě během dalších devíti velkých cen. Prostřednictvím klíče, který bude teprve potvrzen, se fanoušci, celebrity a další hosté dostanou k šanci usednout do silného auta, ve kterém je svezou známá esa, jako například Fernando Alonso, Max Verstappen, Daniel Ricciardo, Mika Häkkinen nebo další. Dvě automobilky potvrdily účast: McLaren a Aston Martin. Další známé značky se chystají svou účast v programu potvrdit.

McLaren nasadí svůj McLaren 720S supercar se čtyřlitrovým twin-turbo motorem. Na rychlost 100 km/h se dostane za méně než tři sekundy. Maximální rychlost je 341 km/h.  Aston Martin si přichystal model Vantage, s twin-turbo motorem V8 a objemem 4 litry.

“Fanoušek je u nás na prvním místě, a toto je další krok v tomto směru,” řekl komerční šéf F1 Sean Bratches. “Je to další důkaz existence přidané hodnoty pro naše partnery jako je Pirelli a týmy F1.”

Pirelli bude vozům dodávat své silniční P Zero pneumatiky.

aston-martin-vantage

Diskuse k článku

Napsat komentář