Přijdou další změny, fanoušci si prostě musí zvyknout, naznačuje Liberty Media

Změny jsou nedílnou součástí vývoje sportu a budou pokračovat. Přesně to vyplývá z posledního rozhovoru s šéfem formule 1 Chasem Careym, pokud trochu čtete mezi řádky.

Štítky: Chase Carey Liberty Media Zveřejněno 14. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

Poslední dobou se vůči vlastníkovi formule 1, společnosti Liberty Media, množí kritika. Podle ní totiž noví majitelé zavádí až moc změn – jako příklad uveďme zrušení grid girls či změnu časů startů velkých cen. Tento trend se asi ani v budoucnu jen tak nezmění.

„Fanoušci jsou pro nás nesmírně důležití,“ tvrdí Chase Carey. „Evropa, včetně Německa, je naší základnou. Naše motto zní: stejná hra, jiný přístup. Chceme vytvořit produkt, který zahrnuje vše, na čem fanoušci vyrůstali, ale nezůstal zaseknutý v čase. Protože pokud nedovolíte změnu, neporostete. Bernie Ecclestone v roce 2016 prohlásil, že by si lístek na závod nekoupil. Existovala negativní vlna, kterou jsme museli překonat.“

F1 by podle Careyho chtěla opět upřednostnit piloty, kteří by měli být hlavními hvězdami sportu. V tomto ohledu má šampionát zřejmě na čem stavět. „Lewis Hamilton je mimořádná osobnost. Půlka Nizozemka přijíždí na závody podporovat Maxe Verstappena. Ferrari je nejzářivější značkou.

Vloni to ale bylo až trochu moc jen o souboji mezi Sebastianem Vettelem a Lewisem Hamiltonem. Přál bych si, aby letos dokázal vyhrát i někdo jiný než favorité. Zvládne to zase Fernando Alonso? Bude McLaren s Renaultem opět útočit na čelo? Bude mít Max Verstappen více štěstí než v první polovině roku 2017? Všechno by to byly hezké scénáře,“ dodává Chase Carey.

Diskuse k článku

Napsat komentář