Verstappen není spokojen. Chystá se přestupová bomba?

Nic oficiálního, ale přesto. Max Verstappen se po nezdarech v letošním ročníku údajně poohlíží po novém útočišti. Takovém, kde by mohl pomýšlet na titul. Odborníci mají jasno. Když Red Bull opustí, bude to nejspíše Ferrari.

6 Štítky: Ferrari Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 22. 06 2017 — Josef Nekvinda

Max Verstappen a jeho rostoucí frustrace. Téma, které v padoku údajně nabývá na vážnosti a už už se proslýchá, že spolu s tím rostou i námluvy mezi ním a Ferrari. Otázkou je, zda se vztah s Red Bullem může zhoršit natolik, aby devatenáctiletý Nizozemec tým opustil ještě před vypršením smlouvy v roce 2018. Experti se shodují – může. Argumentují tím, že Verstappen očekával zcela jiný průběh sezóny. Bojovat měl o vítězství, avšak to se neděje.

Red Bull zatím jen marně stíhá duo Mercedesu a Ferrari, natož aby pomýšlel na jejich pokoření. V důsledku toho je Verstappen nespokojený a Ted Kravitz ze Sky Sports jej už proto označuje coby náhradu za Kimiho Räikkönena, jehož odchod z Ferrari je rovněž na spadnutí.

“Co bude s Verstappenem? Je slyšet, že je nespokojený nejen Max, ale navíc i Jos. S Helmutem Markem vášnivě diskutují o tom, co je právě teď ve hře, kde je onen slibovaný šampionát a pochopitelně se porozhlížejí jinde. Mám za to, že Verstappena musíme počítat mezi jezdce, o kterých nevíme, kde příští rok budou jezdit.

Red Bull tvrdí, že má všechny trumfy a jeho jezdci neodejdou. Ale zkuste se zeptat Sebastiana Vettela, který měl s Red Bullem platnou smlouvu. Pokud Ferrari za Verstappenem přijde s nabídkou “chceme tě pro příští sezonu vedle Sebastiana, přijmi sedačku po Kimim, o smlouvu se postaráme,” pak podle mého na ni kývne,” sdělil svůj názor Kravitz.

V potaz je třeba brát i Verstappenův charakter. Nizozemec je netrpělivý na úspěch v Poháru jezdců a je odhodlán pro něj udělat vše. Jenže ten podle Kravitze nepřijde dříve než v roce 2020, a právě tento moment prý mladý talent má před očima. Jak říká šéf Red Bullu Christian Horner, nemůžete donutit pilota, aby za vás závodil, když on sám nechce.

Verstappen: Už teď se obávám o příští sezónu

Diskuse k článku

6 komentářů: “Verstappen není spokojen. Chystá se přestupová bomba?”

 1. Honza napsal:

  A proc by ho nemohl urvat Mercedes? Misto Bottase?

  Zatim vsechno jen spekulace, ale co kdyz Ham skonci uplne na konci sezony? Mercedes potrebuje spickove jezdce tzn pretahnout Vettela, pretahnout Verstappena, pretahnout Alonsa?

  Ale ona i kombinace Alonso Verstapen u Mercedesu vs. Vettel Hamilton u Ferka zni cool 🙂

 2. Itimi napsal:

  No len ťažko tomu veriť, keďže vo Ferrari bola a je vždy určená tímova 1. Ibažeby sa chcel pobrať aj Vettel.

 3. Louis65 napsal:

  Jj, kam by se na tyto dve dvojice hrabal HAM s ROS 🙂

 4. Situs napsal:

  No, tohle by byl mazec! Pro F1 by to byl velkej trhák. Fandu to nutí zamyslet se nad tím co by to bylo za pokoukáníčko kdyby třeba ve Ferrari seděli Verstappen s Vettelem a v Mercedesu Ham s Alonsem, prostě nezapomenutelný masakr! 🙂

 5. FrancoisCEVERT napsal:

  Je to Helmutovo dítě,.buď to bude od Helmuta ty,ty,ty!…a Max bude muset dodržet smlouvu, a nebo: tak jdi !,..ale nedovedu si představit ten ranec odstupného od FERRARI pro RB.
  Navíc i Vettel by se musel rozhodnout, který eventuálně nový kolega by mu nejvíce vyhovoval, a který komplikoval život.

 6. NakasiBMW napsal:

  Tak to by byl slušný mazec hlavně pro Vettela 😀

Napsat komentář