Chystá se nový film o F1: Brad Pitt v hlavní roli, Lewis Hamilton producentem

Apple Studios oficiálně oznámilo, že získalo práva na film věnující se formuli 1. V hlavní roli se objeví známý herec Brad Pitt. Producentem snímku bude Lewis Hamilton. Název stopáže a datum premiéry zatím oznámeno nebylo.

Štítky: F1 Lewis Hamilton Zveřejněno 9. 06 2022 — Vašek Štěpánek

Scénář filmu má sepsat zkušený Ehren Kruger, režie se má zase ujmout Joseph Kosinski. Oba dva spolu již spolupracovali v tvorbě snímku Top Gun: Maverick, filmu, který aktuálně běží v kinech a mezi fanoušky zaznamenává velký úspěch.

Další velké jméno bude také v obsazení – hlavní role se ujme 58letý Brad Pitt, který má ztvárnit končícího závodníka, kterého bude v týmu doplňovat mladý a dravý pilot. Pitt by měl svému nástupci pomáhat prosadit se v konkurenčním světě F1.

Producentem stopáže bude aktivní pilot F1 Lewis Hamilton, který má s filmovým průmyslem už nepatrné zkušenosti, když poskytl svůj hlas animáku Auta 2 a Auta 3. Britovi mají v produkci pomáhat Jerry Bruckheimer a Chad Oman – ten stojí například i za Piráty z Karibiku.

Brad Pitt se už v minulosti pokoušel o natočení závodního filmu – koneckonců úspěšný snímek Le Mans 66 (Ford VS Ferrari) byl původně myšlenkou právě Pitta. Studio ale nakonec návrh přepracovalo a do hlavní role obsadilo Matta Damona.

Scénárista Ehren Kruger v minulosti pracoval také na filmech Transformers s podtitulem Pomsta poražených, Temný Měsíc a Zánik. O hvězdném složení a solidnímu potenciálu tak není pochyb, nezbývá než si počkat na konečný výsledek.

Kdy se filmu dočkáme? To v tuto chvíli není jasné, zástupci Apple Studios zatím potvrdili jen začínající projekt, konkrétní datum premiéry a oficiální název filmu ještě zveřejněny nebyly, práce na snímku ale mají brzy odstartovat.