Adrenalinu z F1 se nic nevyrovná, je přesvědčen Vettel

Sebastian Vettel na konci letošní sezony opustil formuli 1. Němec v královně motorsportu působil od roku 2007 a i když zatím neví, co chce dělat do budoucna, jedno je jisté – už nikdy Vettel nepocítí takovou dávku adrenalinu jako ve voze F1.

Štítky: Aston Martin F1 Sebastian Vettel Zveřejněno 11. 12 2022 — Vašek Štěpánek

Po 299 startech, 53 vítězství a 4 titulech mistra světa se Sebastian Vettel minulý měsíc v Abu Dhabi rozloučil se kolotočem formule 1. Rodák z Heppenheimu sám ještě neví, co bude dělat v dalších fázích svého života.

Jednu věc ale považuje za jistou – už nikdy 35letý ex-pilot nepocítí takovou dávku adrenalinu, kterou mu nabízelo řízení monopostu F1. Podle Vettela jde ale o přirozený proces, který se jednou dostaví ke každému závodníkovi.

„Přemýšlel jsem o hodně věcech, které mi budou chybět. Jednou z nejvýraznějších je rozhodně adrenalin. Nejvíce jsem ho pociťoval při závodech na Suzuce. Je to úžasná trať, která prověří jak vaše auto, tak vaše schopnosti a řekl bych, že se tomu opravdu nic nevyrovná.

Nic se ale nedá dělat věčně, jednou člověk dospěje do bodu, kdy si řekne ‚dost‘. Pro někoho může být tím zlomem založení rodiny, pro někoho věk nebo únava… zkrátka cokoliv a potká to každého, jednou to potká i Fernanda [Alonsa],“ zamýšlí se Vettel.

Jaké budou další kroky Sebastiana Vettela ještě nikdo neví, zmiňuje se pokračování ve snaze udělat ze světa lepší místo. Nadhodilo se ale také angažování ve FIA nebo v bývalém týmu v Red Bullu, kde by Vettel nahradil Helmuta Marka.

„Myslím, že jsem ve velmi dobré pozici, naštěstí. Mohu si vybírat z různých odvětví, což také nemá každý, ale v tuto chvíli si chci na nějaký čas dát pauzu. Strávím nějakou dobu se svou rodinou a potom se uvidí, co bude dál,“ zhodnotil své budoucí plány Vettel.