Ztráta Ferrari daleko za očekáváním

Sebastian Vettel i Kimi Räikkönen v kvalifikaci na GP Bahrajnu ztratili na jezdce Mercedesu více, než se původně předpokládalo. Nadějí zůstává závodní tempo Ferrari.

Štítky: Ferrari GP Bahrajnu Sebastian Vettel Zveřejněno 15. 04 2017 — Josef Nekvinda

Ještě po druhé části kvalifikace to přitom znovu vypadalo na těsný souboj mezi Mercedesem a Ferrari. Rozdíl činil necelou desetinu sekundy mezi prvním Lewisem Hamiltonem a třetím Sebastianem Vettelem. Závěrečná část tedy nabídla zajímavou zápletku, v níž se ale na rozdíl od jezdců Mercedesu dokázalo Ferrari zlepšit jen minimálně a Vettel tak nakonec ztratil téměř půl sekundy na vítězného Valtteriho Bottase.

„Celkově jsem s průběhem kvalifikace velmi spokojený, s tím jak se auto chovalo,“ vykládal německý pilot, který se tak v neděli musí spokojit s druhou řadou na startovním roštu. „Včera jsme měli nějaké problémy. Nic nebylo špatně, nicméně jsme na dnešní odpoledne změnili vyvážení auta, a to ve správném směru. Jsme spokojeni s tím, jak se to otočilo.

Ve druhé části jsem si říkal ‚Ok, bude to těsné.‘ Šel jsem spokojený do třetí části a první kolo se mi povedlo. Protnul jsem ale cílovou pásku a na tabuli viděl, že jsou oba přede mnou. Když jsem dostal informaci o čase, byl jsem trochu při zemi. Upřímně, čtyři desetiny bylo mnohem více, než jsem očekával, a to i přesto, jak dobré kolo jsem zajel,“ líčil své pocity Vettel.

Ani po této informaci však německý pilot nic nezabalil. K druhému pokusu nastupoval daleko agresivněji, nicméně kýžené ovoce to nakonec stejně nepřineslo. Zlepšení se nekonalo.

„Další kolo jsem se snažil být všude agresivnější. Stejně jsem neměl co ztratit, před auty za mnou jsem měl pohodlný náskok. Zkoušel jsem tedy tlačit, ale nefungovalo to. Byl jsem o něco pomalejší, a i kdybych byl o desetinu sekundy rychlejší, tak by to nestačilo. Snažil jsem se, ale doufejme, že budeme moci udělat více zítra,“ uzavírá pilot Ferrari.

Diskuse k článku

Napsat komentář