Navzdory výsledku je Ferrari hodně potěšené výkonnostním zlepšením

Charles Leclerc zůstal po odstoupení z vedení včerejší Velké ceny Španělska optimistický a řekl, že ho povzbudilo zlepšené tempo Ferrari v závodě.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 24. 05 2022 — Jiří Košta

Tým zažil horší degradaci pneumatik než Red Bull v předchozích závodech a představil balíček aktualizací pro svou F1-75 ve Španělsku. Leclerc řekl, že výkon týmu v závodě před jeho koncem ukázal, že vylepšení pomohlo.

„Po tomto víkendu se cítím lépe než po posledních dvou víkendech,” řekl Leclerc, který v předchozích dvou závodech skončil druhý za Maxem Verstappenem.

„Samozřejmě je tu problém, který jsme měli na autě, a jsem velmi zklamaný. Ale na druhou stranu si myslím, že během celého víkendu je spousta jiných pozitivních signálů.

Naše kvalifikační tempo s novým balíčkem dopadlo podle očekávání, což není vždy samozřejmost, a všechno fungovalo dobře, naše závodní tempo a správa pneumatik.

Po posledních dvou závodech jsme měli ve srovnání s Red Bullem docela problémy a dnes to pro nás bylo dobré. Takže v těchto situacích si myslím, že je dobré dívat se i na to pozitivní, a to se stalo.”

Leclerc měl 12sekundový náskok, když ve 27. kole z 66 přišel problém s pohonnou jednotkou. Věří, že by vyhrál.

„Upřímně řečeno, s koly, která jsem udělal, šlo všechno opravdu, opravdu dobře. Myslím si, že by pro ně bylo těžké dohnat nás, protože evidentně už tam byla docela velká mezera a měli jsme velmi dobrou degradaci také na měkké pneumatice a mohli jsme v porovnání s nimi odjet mnohem více kol.

Celkově si tedy myslím, že jsme měli tento závod pod kontrolou.

Pilot Ferrari přiznal, že odstoupení, které ho stálo vedení šampionátu Verstappena, bylo „zklamáním“.

„Samozřejmě, jakmile bojujete o titul, víte, že každý bod je velmi cenný. Ale v průběhu sezony si myslím, že se to vždy víceméně stane. Což rozhodně není omluva. Jsem si docela jistý, že všichni už tak usilovně pracují, aby tomu všemu porozuměli a co nejrychleji to napravili.

Ale všichni jsou dnes stejně zklamaní jako já tím, co se stalo. Nebyl prostě žádný důvod, abych se zlobil na někoho, kdo vystupuje z auta. Šel jsem tedy za mechaniky, abych je trochu rozveselil, protože byli pěkně smutní.“

Autonomní formule dosáhla extrémního rekordu