Auto je rychlé a dobře vyvážené, zní z Mercedesu

Hamilton ovládl oba volné tréninky, Bottas dvakrát třetí.

Štítky: GP Rakouska Mercedes Zveřejněno 7. 07 2017 — Pavel Fabry

Lewis Hamilton si pochvaluje svůj vůz, který je podle jeho slov na rakouském Red Bull Ringu „fantasticky rychlý“. Britský závodník za volantem svého W08 zahájil víkend Velké ceny Rakouska tím nejlepším způsobem, když ovládl oba páteční volné tréninky.

V prvním zaznamenal čas 1:05.975, aby porazil druhého Maxe Verstappena. Odpoledne svůj výkon vylepšil na hodnotu 1:05.483, čímž stanovil nový rekord okruhu. Rozdílem 0.147 sekundy předčil druhého nejrychlejšího jezdce, kterým byl v tomto případě již Sebastian Vettel.

„Byl to opravdu dobrý pátek, zatím nemáme žádné velké problémy, se kterými bychom si museli lámat hlavu,“ řekl Hamilton. „Během druhého tréninku jsme museli vyměnit zapalovací svíčku, ale kluci odvedli skvělou práci, na autě zapracovali a nám se i tak podařilo zvládnout celý program.

Nejdůležitější je, že auto je tady fantasticky rychlé. Už teď je hezky vyvážené a na trati se chová pěkně. Tohle auto je tak rychlé v porovnání s tím, se kterým jsme tu závodili loni. Je náročné, ale skutečně vzrušující dát dohromady rychlé kolo. Tým je v dobré náladě a my se o tomto víkendu těšíme na další napínavou bitvu s Ferrari.“

Týmový kolega Valtteri Bottas je po pátku rovněž optimistou, odpoledne totiž stejně jako v prvním tréninku skončil třetí, tentokrát pouhých 0.069 sekundy za druhým Vettelem. Fin si pochvaluje nové díly, které Mercedes do Rakouska přivezl, ty jsou podle něj dalším krokem vpřed proti Baku.

„Uvnitř týmu panuje dobrá nálada, auto je tady evidentně rychlé,“ řekl. „Bylo skvělé vidět, že ty nové díly, na jejichž nasazení pro tento víkend tým tak tvrdě pracoval, fungovaly hned, jak jsme je nasadili. Po stránce aerodynamiky jsme udělali další krok vpřed v porovnání s Baku, což je povzbudivé.“

Bottas se během tréninku projel únikovou zónou v šesté zatáčce, což jej však nijak nerozházelo: „Tahle trať vás potrestá, když uděláte chybu a já jsem tyhle meze otestoval, ale je to něco, z čeho se mohu poučit a pro zbytek víkendu na tom stavět.

Vyvážení auta je dobré, my dnes večer jeho nastavení ještě trošku doladíme, abychom byli připraveni na kvalifikaci. Ferrari tady také vypadá silně, takže očekáváme, že je před námi další zajímavý víkend.“

Diskuse k článku

Napsat komentář