Druhý trénink: Za zády Hamiltona už je Vettel

I v odpoledním volném klání se ve Spielbergu přepisovaly historické časy na kolo. Ten nejrychlejší patřil znovu Hamiltonovi. Na mnohých autech se v důsledku častých výletů mimo trať měnily podlahy.

Štítky: GP Rakouska výsledky Zveřejněno 7. 07 2017 — Josef Nekvinda

Prakticky totožný průběh měl druhý trénink s tím, který byl k vidění dopoledne. Jen s tím rozdílem, že časy takřka od startu odpolední sekce rychle padaly pod hodnoty prvního tréninku. Na čele se přitom střídali ti samí jezdi. Tedy Hamilton, Bottas a Vettel. Až po takové turbulentní dvacetiminutovce přišla pasáž, kdy se jezdci vrhli do jízd v závodním režimu. Nejrychlejším časem se stejně jako v prvním tréninkovém segmentu prezentoval britský pilot ve službách Mercedesu. Tentokrát mu na záda dýchal Sebastian Vettel a na ty jeho zase Valtteri Bottas.

Až se zhruba půlhodinovým zpožděním se na trati objevil Max Verstappen. To v důsledku výměny podlahy, která, zdá se, po drobném kontaktu se zdí v prvním volném tréninku doznala poškození. Taktéž byly na jeho voze reportovány problémy s brzdami, které tým musel řešit před jeho vypuštěním na dráhu. Podlaha se též měnila na autě Fernanda Alonsa a i on se připojil o něco později.

Po výjezdu mimo trať v poslední dvou zatáčce přišel k úhoně vůz Carlose Sainze. Rovněž se jednalo o podlahu a Španěl kokpit svého vozu opustil půl hodiny před koncem pátečního programu. Za nedlouho se u mechaniků Toro Rosso objevil i Daniil Kvjat, jehož záď vozu vzplála.

Jezdci se taktéž znovu potýkali s náročnými podmínkami Red Bull Ringu. Často se pohybovali až za obrubníky. Z tohoto pohledu byli nejproblematičtějšími pasážemi první zatáčka a nájezd do prostoru cílové rovinky.

Výsledky druhého tréninku GP Rakouska:

Diskuse k článku

Napsat komentář