Aston Martin planuje titul mistra světa do roku 2026

Z Racing Pontu se stal tovární tým Astonu Martin. Ambice nového majitele Lawrence Strolla jsou vysoké, proto přicházejí velké investice a rozšiřování týmu samotného. Cílem tak je v celku logicky zisk mistrovského titulu do pěti let.

Štítky: Aston Martin Otmar Szafnauer Zveřejněno 17. 06 2021 — Jiří Košta

Otmar Szafnauer říká, že cílem Astonu Martin je vyhrát mistrovství světa nejpozději do roku 2026 a bojovat o titul chce ještě dříve. Britská automobilka se v této sezóně vrátila do světa formule 1 a rebrandovala tým dříve známý jako Racing Point. Letos se tým stabilizuje, ale Sebastian Vettel přivezl z Baku první stupně vítězů. Šéf stáje uvedl, že mají v úmyslu bojovat o tituly už přibližně za tři roky.

„Pokud bychom mohli být uchazečem o titul mistrů světa za tři až čtyři roky, byl by to úspěch. Myslím, že bychom vítězství v mistrovství světa do pěti let považovali za úspěch. Když se podíváme na týmy, které nedávno získaly několik titulů v řadě, Mercedesu trvalo čtyři roky, než z Brawnu udělali mistrovský tým. A pokud si dobře pamatuji, časový rámec v Red Bullu po koupi Jaguar Racing byl podobný, také tři až čtyři roky,” říká šéf týmu.

Brawn GP se stal Mercedesem po zisku obou titulů v roce 2009,  ale i přes to ještě dlouho trvalo, než se německý tým stal dominantním. Na druhou stranu Aston Martin je tým, který se svou předchozí identitou byl trvale ve středu pole a loňské čtvrté místo celkově bylo jejich vůbec nejlepším výsledkem v šampionátu konstruktérů.

„Myslím, že začínáme na nižší úrovni. Když Mercedes koupil Brawn, tým byl mistrem světa. Několikrát jsme byli čtvrtí a nikdy jsme nebyli uchazeči o titul mistrů světa.”

Szafnauer také nedávno odhalil, že tým rozšiřuje počet svých zaměstnanců z 535 na zhruba 800, zatímco tým Lawrence Strolla nyní také vyvíjí nový aerodynamický tunel a továrnu.

PURE ETCR startuje už tento víkend