Alonso: Doufal jsem, že to bude kdokoli jiný než Russell

Dvojnásobný šampion formule 1 Fernando Alonso dokázal získat v nedělní GP Rakouska bod za desáté místo. Porazil přitom na poslední chvíli George Russella, který ještě s Williamsem na příspěvek do bodového konta čeká.

Štítky: Fernando Alonso George Russell Williams Zveřejněno 6. 07 2021 — Jiří Košta

Alpine neměl silný víkend, což bylo dáno i tím, že se Alonso zasekl v kvalifikaci za Vettelem při rychlém pokusu. Zisk bodů je tak pro Španěla úspěchem, přestože chápe Russelovy pocity.

„Bylo mi trochu líto George, protože odjel dobrý víkend. Doufal jsem, že na tom posledním bodovaném místě bude kdokoli jiný než on. Měl jsem mnohem lepší pneumatiky, mnohem lepší trakci a mohl jsem udělat manévr. Doufejme, že mít v budoucnu snad více příležitostí pro umístění na stupních vítězů nebo vítězství.“

Russell, šampión formule 2 z roku 2018, skóroval ve formuli 1 pouze jednou, když v prosinci loňského prosince zastupoval v Bahrajnu sedminásobného mistra světa Lewise Hamiltona. Tehdy málem zvítězil, ale po smůle dojel devátý.

Williams se bodům pomalu a jistě přibližuje, ale zdá se, že má Brit smůlu na to, že se vždycky stane nějaký problém okolo něj, který ho stojí úspěch.

Bylo to hodně blízko. Jel jsem na hraně tak moc, a tak rychle, jak jen to šlo. Pokud byste si mohli vybrat muže, kterého chcete mít v zádech, tak byste si nevybrali Fernanda,” říká Russell.

Následovat bude pro Williams a jezdce s číslem 63 domácí závod na Silverstone, kde to bude o něco náročnější.

V jeden moment jsem měl pocit, že z vozu dostávám maximum, především pak během soboty. Jsme blízko. Dvanáctí ve Francii, minulý víkend osmí před mým odstoupením, a dnes jedenáctí. Ono to přijde, ale zároveň je tohle frustrující,” dodává Russell.

Lamborghini chystá revoluci: Čtyřdveřový elektromobil