Šéf Mercedesu vyslal varování: na Silverstonu všechny rozneseme na kopytech

Šéf černých šípů Toto Wolff doufá, že po dalším zklamání v Rakousku se Mercedes na anglické půdě odrazí a ukončí tak dominanci Red Bullu, který vyhrál posledních pět závodů v řadě.

Štítky: GP Velké Británie Mercedes Toto Wolff Zveřejněno 6. 07 2021 — Vašek Štěpánek

Toto Wolff si je vědom toho, že jeho tým aktuálně čelí obrovskému tlaku od Red Bullu, tým nápojového giganta získal na Red Bull Ringu další cenné vítězství a Max Verstappen opět navýšil svůj náskok v šampionátu na 32 bodů.

Obhájci titulů z posledních let tak mají jasný úkol – na britském Silverstonu musí udeřit a snížit svou ztrátu v obou šampionátech. Mercedes má nyní necelé dva týdny na to, aby svou nelehkou situaci vyřešil.

Při příležitosti GP Velké Británie bude navíc možné fanoušky obsadit plnou kapacitu tribun v okolí okruhu a ještě k tomu se jedná o vůbec první víkend se sprintovou kvalifikací, takže se Mercedes rozhodně bude chtít předvést.

„Myslím, že výsledek z posledního závodu vypadá hůř, než jaká je skutečnost. V úvodu jsme byli zaseknutí za McLarenem, což jim (Red Bullu) dalo dostatek prostoru. Asi jsme neměli rychlost na výhru, ale určitě jsme byli blíže než při předešlé Grand Prix.

Ford: Do roku 2030 bude 40% našich vozidel elektrických

S ohledem na Lewisovo poškození vnímám tento závod jako solidní limitaci škod. Teď je na řadě Silverstone a tam musíme všechny rozdrtit. Musíme získat double a všem ujet alespoň tak o třicet sekund,“ vyhlásila hlava Mercedesu.

Wolff si je samozřejmě vědom, že takové výsledky nepřijdou samy od sebe. Je zapotřebí spousta práce, aby Mercedes snížil ztrátu na rudé býky, která v Rakousku činila zhruba 0,250s na kolo.

„Tady je kolo docela krátké, takže ztráta přes čtvrt sekundy je opravdu velká. Silverstone je ale už trochu jiný. My se musíme soustředit a přibližovat se krok za krokem. Pro druhý závod v Rakousku jsme použili nějaká vylepšení, která fungovala, což je pozitivní.

Jsem velmi skeptický člověk a vždy vidím sklenici z poloviny prázdnou a ne plnou, pokud budeme ale vše vnímat pozitivně, rozhodně nám to pomůže. Jsme jen jedno odstoupení od šampionátu, takže zdaleka nic nekončí.

Morálka v týmu je stále dobrá, i přes tyto neúspěchy. Když pocházíte z prostředí, kde jste v posledních sedmi letech vyhrávali tituly, vše se jeví jako porážka. Na straně druhé dnes jsme skončili druzí a čtvrtí, takže se nejedná o žádný konec světa.

Musím uznat, že letos to pro nás rozhodně není lehký šampionát. Nemůžeme ale očekávat, že přijdeme a budeme vyhrávat a uděláme vše pro to, aby to neočekával ani Red Bull,“ popsal nynější situaci Wolff.