Alonso urguje Aston Martin: Zrychlete dodávku nových dílů

Fernando Alonso tvrdí, že jeho tým Aston Martin ve formuli 1 musí "zrychlit" přísun nových dílů, aby udržel krok se svými hlavními soupeři.

Štítky: Aston Martin Fernando Alonso Zveřejněno 2. 06 2023 — GPF1.cz

Alonso sice uznává, že Aston přináší aktualizace pravidelně, ale nedávné velké změny od Ferrari, Mercedesu a Red Bullu označil za varování, že jeho tým musí držet krok.

“Ano, máme nějaké nové díly,” odpověděl Alonso v dějišti Velké ceny Španělska ohledně změn, které se chystají na tento víkend. “Myslím, že přední křídlo, je tam nějaká úprava. A do auta přinášíme stále nové díly. Některé z nich jsou prostě specifické pro okruh. Někdy je to pro zlepšení času na kolo. Takže ano, jsem spokojen s tím, jak přistupujeme ke každému závodu, v našem autě je vždy něco nového. Snažíme se držet tempo se špičkovými týmy.”

Upozornil však, že by to nemělo být bráno jako známka toho, že tým v posledních týdnech udělal pokrok, zejména ve srovnání s vedoucím Red Bullem.

“Myslím, že jsme na tom stejně,” řekl. “V Monaku Sergio Pérez vypadl ze hry. “Takže proto jsme bojovali o druhé místo. Takže ano, myslím, že na začátku sezony jsme měli podobné možnosti. Jen Monako bylo o něco blíž. Ale v závodě jsme stejně viděli potenciál Red Bullu, s velmi dobrým tempem Maxe Verstappena na střední sadě pneu. Takže ano, uvidíme. Až budeme mít další příležitost, ale necítím se v jiné pozici, že bychom se Red Bullu stále více přibližovali.”