“Hamilton do Ferrari nezapadá”

Dlouholetý spolupracovník Ferrari Marc Gené se domnívá, že Lewis Hamilton do týmu "nezapadá", a to v souvislosti se zvěstmi o jeho budoucnosti u Mercedesu.

Štítky: Ferrari Lewis Hamilton Marc Gené Zveřejněno 2. 06 2023 — GPF1.cz

Hamiltonovi letos končí smlouva s Mercedesem, ale zatím se nedohodl na podmínkách jejího prodloužení, což vedlo ke spekulacím, že by se mohl poohlédnout po jiném týmu. Mercedes se v průběhu roku 2022 a na začátku roku 2023 potýkal se špatnou formou. Ferrari se od začátku loňské sezóny snaží udržet si formu, ale Charles Leclerc i Carlos Sainz zatím v roce 2023 nevyhráli žádný závod.

Gené se však domnívá, že je nepravděpodobné, že by Ferrari chtělo někoho z jezdců nahradit Hamiltonem kvůli rozdílům ve “filozofii” obou stran.

“Nejsem ten, kdo rozhoduje o jezdcích, ale jak teď znám Scuderii, Hamilton nezapadá do jejich filozofie a vidím, že svou kariéru ukončí v Mercedesu,” řekl bývalý pilot F1 Gené.

Spekulovalo se o tom, zda by se Hamilton nechal zlákat k přestupu do týmu za obrovskou částku 40 milionů dolarů, v Monaku však tyto zvěsti odmítl. Šéf týmu Mercedes Toto Wolff rovněž potvrdil, že jsou s Hamiltonem v “super spokojené pozici” a že probíhají jednání o jeho setrvání v týmu.

Marc Gené Guerrero je španělský automobilový závodník. Je známý svou kariérou ve Formuli 1, kde závodil za týmy Minardi a Williams. Přestože nepřišel v této sérii k velkým úspěchům, zaznamenal několik pozoruhodných výsledků.

Gené také získal slávu mimo Formuli 1, zvláště ve vytrvalostních závodech. Vyhrál 24 hodin Le Mans v roce 2009 jako člen týmu Peugeot. Po své kariéře v F1 pokračoval v práci s týmy Ferrari a Audi v různých testovacích a vývojových rolích.