Alonso se zlobí na soupeře: Jezdí nad své schopnosti

Dvojnásobný šampion formule 1 Fernando Alonso získal pro start nedělní Velké ceny slušnou osmou pozici poté, co vytěžil z chyb svých soupeřů. Španěl ale své kolegy kritizuje, protože jsou podle něj příliš agresivní.

Štítky: Alpine Fernando Alonso GP Ázerbájdžánu Zveřejněno 5. 06 2021 — Jiří Košta

Daniel Ricciardo nejprve předčasně po své havárii ukončil druhou část kvalifikace, což Alonsovi pomohlo, protože postoupil jako poslední – desátý. I závěrečnou část měřených pokusů uzavřela nehoda, tentokrát v podání Yukiho Tsunody.

Alonso se ale přidává k těm, kteří už po Monaku hovořili o tom, že je to nefér, když někdo kvalifikaci kvůli nehodě ukončí předčasně, ale žádné pozice a místa neztratí.

„Trochu nespravedlivé, že lidé, kteří havarují, opraví auto a zítra pojedou ze své pozice. Všechny ostatní vozy (které nejsou poškozené), jsou v parc ferme až do závodu. Nemůžeme se dotknout auta. Proč tedy mohou vyměnit všechny součásti, když způsobily červenou vlajku? Ale možná jednoho dne budeme v této pozici a toto pravidlo využijeme,” říká Alonso.

Alonso byl frustrován chybami „poloviny pole“ a obvinil ostatní, že jezdili za hranice svého vozu nebo svých vlastních schopností.

Toyota kupuje autonomní techniku od Lyftu za 550 milionů dolarů