Alonso pro letošek zvažoval IndyCar, ale „litoval by toho do konce života“

Fernando Alonso byl na pokraji vstupu do amerických formulí IndyCar, které o uplynulém víkendu zahájily svou sezonu 2018. Ale nakonec cítil, že by toho mohl litovat do konce života a že ve formuli 1 má nedokončenou práci!

Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 13. 03 2018 — GPF1.cz

Fernando Alonso opustil Ferrari, aby se podílel na projektu McLaren-Honda, který se ale ukázal jako výrazně neúspěšný. Obrovské napětí nejen mezi týmem a jeho dodavatelem motorů, ale také ve vztahu s Fernandem Alonsem již měsíce a roky budí otázky, co bude s Fernandem Alonsem dál. V loňském roce dokonce startoval v závodě 500 mil Indianapolis, který ale nedokončil pro poruchu motoru… Honda.

Přesto jej zkušenost v IndyCar nadchla natolik, že zvažoval vstup do tohoto seriálu na plný úvazek. Nakonec se rozhodl zůstat ve formuli 1.

„Cítil jsem, že pro to nebyl správný čas,“ řekl Alonso. „Rozhodně ne s těmito výsledky, rozhodně ne s těmito pocity. Věděl jsem, že bych toho litoval po zbytek života. A takový pocit bych měl až do konce své závodnické kariéry. Pořád toužím po úspěchu, mám ve formuli 1 s McLarenem nedokončenou práci.

Už nějakou dobu jsem necítil možnost vítězství, ale teď mám pocit, že by to mohla být dobrá sezona. Doufám, že budeme mít dobré auto, protože vím, že z něj dokážu vymáčknout vždy něco extra.“

Fernando Alonso popsal, jak je těžké vymáčknout z auta extra dvě desetiny sekundy, když „v Mexiku máte penalizaci za výměnu motoru, 35 míst, pak se ten úžasný start, extra dvě desetiny nebo nějaké úžasné předjetí nedaří. Není to cílené. Tak se prostě ten den cítíte.“

Diskuse k článku

Napsat komentář