Sebastian Vettel hýří optimismem

Sebastian Vettel nemá obavy z výkonů, které v závodní simulaci během testů v Barceloně předvedly týmy Mercedes nebo Red Bull. Na rozdíl od Ferrari totiž použily kombinaci volby pneumatik, která během samotného závodu nepřichází v úvahu.

Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 13. 03 2018 — Tomáš Richtr

Valtteri Bottas, Sebastian Vettel a Max Verstappen ve čtvrtek během sedmého dne testů absolvovali jízdu na délku odpovídající velké ceně. Všichni jezdci během této simulace absolvovali dvě zastávky pro výměnu pneumatik. Všichni jeli na bílé střední sadě pneumatik, jen Vettel v úvodním úseku (stintu) nasadil červenou super-měkkou. Pravidla nařizují během závodu použít alespoň dvě různé specifikaci tvrdosti. Bottas a Verstappen ale závodní simulaci jeli jen na bílé sadě. Tím se podle Vettela zbavili možnosti vyzkoušet si reálnou kombinaci.

„Red Bull a Mercedes použili jen jednu specifikaci pneumatik, a to ve velké ceně nejde,“ řekl Vettel. „Má to dopad na strategii a v konečném důsledku také na výsledek. Naše formule SF71H je velmi dobrým základem. Musíme teď dále vyvíjet a odhalovat potenciál. Najezdili jsme také hodně kilometrů, já osobně jsem během jediného dne zvládl 188 kol. 875 kilometrů a celkem skoro 3000 kilometrů. S autem jsme neměli vážnější problémy, jezdilo se mi s ním moc dobře.“

Vettel zakazuje dělat ze současných výsledků nějaké závěry

Diskuse k článku

Napsat komentář