Alonso cítí v Aston Martin “speciální” atmosféru

Fernando Alonso popsal „velmi zvláštní“ atmosféru v Aston Martinu, když se usadil v týmu poté, co převzal místo uvolněné odcházejícím Sebastianem Vettelem.

Štítky: Aston Martin Fernando Alonso Zveřejněno 26. 01 2023 — Jiří Košta

Poté, co se Alonso vrátil do F1 s Alpinem v roce 2021 a strávil dvě sezony v anglo-francouzském týmu, vyměnil od roku 2023 modré barvy francouzského výrobce za zelenou Aston Martin – čímž se připojil k operaci Silverstone na víceleté smlouvě.

Nyní 41letý Alonso se stále snaží přidat ke dvěma titulům mistra světa, kterých dosáhl s Renaultem v letech 2005 a 2006, s Aston Martinem po dvou letech v pětiletém plánu stát se vítěznou silou F1.

Poprvé okusil stroje Aston, když jel za tým na posezonním testu 2022 v Abú Dhabí.

Alonso se zamyslel nad svým 97kolovým výletem na okruhu Yas Marina Circuit: „Letos v zimě musíme tvrdě pracovat, včetně spousty hodin na simulátoru, učit se všechny ovládací prvky na volantu a postupy – jsou velmi odlišné od toho, co jsem zvyklý.

Musím je cvičit, dokud se nestanou automatickými, v mé hlavě, v prstech, takže dorazím do Bahrajnu na 100 %. Vůz příštího roku bude ve srovnání s tímto vozem velmi odlišný, takže jakákoli zpětná vazba, kterou od tohoto vozu získáte, není při řízení AMR23 skutečně relevantní.

Viděl jsem ale několik různých filozofií kolem nastavení vozu, vývoje vozu a také řízení pohonné jednotky. Existuje mnoho věcí, ze kterých získáte počáteční zpětnou vazbu; budeme si muset sednout a pokusit se ze všeho dostat to nejlepší.

Cítíte energii v týmu a motivaci všech, proto se nemůžu dočkat příštího roku. Cítil jsem v garáži velmi zvláštní atmosféru.“

Toyota Tacoma EV byla zvolena jako č. 2 v průzkumu, i když neexistuje