Je dobře, že Netflix pracuje s piloty, kteří jsou “nudní”

Za pár týdnů vyjde na streamovací platformě Netflix už pátá řada seriálu z formulového prostředí – Drive to Survive. Seriál je mezi fanoušky oblíbený, piloti jej ale kritizují za často vymyšlené drama a vytrhávání věcí z kontextu. Bývalý pilot F1 David Coulthard ale způsob práce Netflixu chápe a myslí si, že to funguje dobře.

Štítky: David Coulthard Drive to Survive Zveřejněno 25. 01 2023 — Vašek Štěpánek

Drive to Survive vyjde 24. února, krátce před začátkem letošní sezony. Původně se v páté řadě neměl objevit úřadující šampion Max Verstappen, který patří mezi největší kritiky amerického streamovacího giganta.

Dvojnásobnému šampionovi vadí, že režie seriálu často ukazuje falešné kauzy a vymyšlená dramata. V první řadě byl Verstappen vykreslen jako někdo, kdo z Red Bullu de facto vyštval Daniela Ricciarda a od té doby má Nizozemec vůči Netflixu jisté výhrady.

První upoutávky ale potvrdily, že nakonec Verstappen bude součástí i páté řady. Další, kdo má s produkcí a režií Drive to Survive problém je Lando Norris, kterému bylo v minulé řadě zcela změněna image a byl vyobrazen jako chladný a flegmatický člověk.

I když je nutné brát některé situace v seriálu s rezervou, bývalý pilot F1 David Coulthard má pro Netflix pochopení a kroky režie chápe. „Nevidím na seriálu nic špatného, nevidím nic, co by mělo poškodit pověst těch pilotů, kteří si stěžují.

Ano, určitě najdeme řadu věcí, které nejsou úplně přesné, ale myslím si, že je to v naprostém pořádku. Pokud chcete bavit lidi a udržet je u obrazovek, musíte tvořit napjaté situace a také si musíte vymyslet zápletku a drama.

Tak to prostě je, pokud by Netflix udělal dokument, který je naprosto přesný, nebyl by kdoví jak záživný. Většina pilotů F1 je naprosto nudná a Drive to Survive s nimi dělá dobrou práci a pomáhá je zviditelnit,“ zamýšlí se bývalý pilot McLarenu a Red Bullu.

Coulthard práci Netflixu dále vyzdvihuje a je přesvědčen, že díky seriálu získala královna motorsportu řadu nových a mladých fanoušků. „Určitě je to tak a nedá se to popřít. Myslím, že formule 1 zažívá obrovský rozmach.

Větší popularitu vidíte po celém světě – v Asii, v Evropě, ale hlavně v Americe. Je to zkrátka skvělé a z velké části za to může právě Netflix a jeho seriál. Kdyby se z Drive to Survive stal jen dokument podle reality, nové fanoušky by nezískal.

Určitě by takový koncept potěšil aktuální fanoušky, ale nové by nepřinesl. Jak už jsem říkal, diváci chtějí drama a show a pokud jim to piloti F1 nejsou schopni dát sami za sebe, Netflix si poradí jinak,“ má jasno Coulthard.