Jaké jsou Ricciardovy šance dostat se do Red Bullu

Šéf týmu Red Bull Christian Horner prozradil, co musí Daniel Ricciardo udělat, aby v týmu F1 nahradil Sergia Péreze.

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Zveřejněno 23. 07 2023 — GPF1.cz

Ricciardo se vrátil na startovní rošt pro Velkou cenu Maďarska s týmem AlphaTauri, kde nahradil Nycka de Vriese a jehož cílem je nakonec nahradit Péreze po boku Maxe Verstappena na místě, které opustil na konci roku 2018. Pérez má v současné době podepsanou dvouletou smlouvu, kterou podepsal těsně před svým vítězstvím ve Velké ceně Monaka 2022 a která má vypršet na konci sezony 2024.

“Vždycky to byl plán, mít Péreze ve voze,” řekl Horner. “”Podepsal smlouvu a byla to smlouva na dva roky, takže takový je náš plán. Ricciardo musí vyniknout. Sedačka patří Checovi a rok 2025 je ještě daleko.

Pro rok 2025 chceme nasadit dva nejlepší jezdce, jaké můžeme.”

Ricciardo udělal dobrý první dojem, když překonal v kvalifikaci na GP Maďarska Yukiho Tsunodu a obsadil 13. místo na startovním roštu.

“Odvedl skvělou práci a myslím, že když se dostal do týmu, který je momentálně na 10. místě v šampionátu, do velmi cizího prostředí, myslím, že to od něj byl velmi solidní vyzrálý výkon,” řekl Horner pro Sky Sports F1. “Tým bude z jeho zkušeností a znalostí opravdu těžit a je vidět, že si to užívá, což je nejdůležitější.

S Danielem, který si řízení užívá, z něj dostanete víc.”