Albon zůstává ve Williamsu, podepsal víceletou smlouvu

Turbulentní spád letní přestávky pokračuje. Williams dnes oficiálně potvrdil setrvání Alexe Albona. Thajský závodník prodloužil s týmem kontrakt o několik dalších let.

Štítky: Alex Albon Williams Zveřejněno 3. 08 2022 — Vašek Štěpánek

Williams dnes oficiálně potvrdil očekávaný krok – prodloužil smlouvu s Alexem Albonem, který do týmu přišel na začátku letošní sezony. Výkony bývalého pilota Toro Rosso a Red Bullu jsou podle vedení stáje velmi povzbudivé a nebyl proto důvod ke změně.

„Alex je úžasný a komplexní pilot. Je velmi ceněným členem našeho týmu a v letošní sezoně nám hodně pomáhá svými skvělými výkony. Není důvod dělat změny a jsem rád, že s Alexem budeme spolupracovat dlouhodobě,“ zveřejnil šéf Williamsu Jost Capito.

Albon debutoval v F1 v roce 2019, tehdy ještě v barvách Toro Rosso, poté se přesídlil do Red Bullu, kde jeho výkony byly matné. V roce 2021 se tak mladý závodník přesunul do DTM a od letošní sezony hájí barvy britské stáje, kde se mu daří.

Thajec s britskými kořeny pravidelně poráží kolegu Latifiho, a navíc letos získal už tři body, což se Kanaďanovi zatím nepovedlo. Druhé místo ve Williamsu tak zůstává zatím stále neznámé a kandidátů je hned několik.

Se sedačkou ve stáji z Grove je hodně spojován americký pilot F2 Logan Sargeant, ale také Nyck de Vries, kterému by mohla pomoci spolupráce Williamsu s Mercedesem. Možné je i setrvání Nicholase Latifiho.