Albon vyhrál sázku s Williamsem. Mechanici si musí obarvit vlasy

Bizarní sázku uzavřel se členy svého týmu Alex Albon. Podmínkou bylo, aby v Miami bodoval… a to se povedlo!

Štítky: Alex Albon Williams Zveřejněno 11. 05 2022 — Lukáš Štěrovský

O co šlo? Albon se v Austrálii objevil s červeným přelivem, v cíli závodu pak bral bod za desáté místo. V Imole už byla červená na jeho vlasech vybledlá a jezdec s thajskými kořeny dojel 11. Pro Miami si tak hlavu opět obarvil a zase bodoval.

S týmem se proto ještě před závodem vsadil, že když dojede v elitní desítce, hlavu si obarví i všichni mechanici. „Hned po závodě se začali vymlouvat, že sázka byla o stupně vítězů,“ práskl kolegy Albon s tím, že Williamsu určitě nedovolí vycouvat.

Závodníkovi radost nezkazil ani fakt, že od vlasů se mu ušpinilo i příslušenství. „Mám úplně červenou kuklu, vypadá to, jako by mi uřízli hlavu,“ smál se po dojezdu do cíle na devátém místě.

Na vážnější notu pak pohovořil o závodě: „Víme, v jakých oblastech nám něco chybí, obecně prostě víme, kde jsme slabší. V některých zatáčkách je to opravdu znát, jinde jsme zase stejně rychlí jako soupeři. Na papíře pro nás vypadal okruh strašně.

Navíc to bylo opravdu fyzicky hodně náročné, skoro jako Singapur. Ke konci už to bylo fakt zrádné. Vůbec nejhorší to bylo asi pod safety carem. Když jedete na plný plyn, máte v těle adrenalin, pod zpomalovacím vozem ale pořád zatáčíte, abyste zahřáli gumy, je to jako dřina v posilovně. My jsme ale trénování sportovci,“ ví pilot Williamsu.

Porsche začne produkovat superrychlý model během příštího roku