Budoucí jedenáctý tým F1 shání podporu u budoucích soupeřů

Michael Andretti – sám bývalý jezdec McLarenu  v roce 1993, byl spatřen na různých týmových základnách v paddocku a držel něco, co vypadalo jako petice.

Štítky: Laurent Rossi Mario Andretti Michael Andretti Zveřejněno 12. 05 2022 — Jiří Košta

Otec Mario v únoru prozradil, že rodinný závodní tým, s nímž je již třeba počítat v IndyCar, formuli E a Extreme E, chce nyní vstoupit do F1.

Někteří šéfové týmů byli této myšlence méně než vřelí, Toto Wolff byl jedním z nejkritičtějších pro vstup. Zopakoval to minulý týden, když řekl, že Andretti „neprokázal“, že by to mohlo sportu mělo něco přidat.

S přechodem F1 na franšízový obchodní model vystřelily příslušné hodnoty týmů nahoru, přičemž současní účastníci se nyní zdráhají nechat ostatní připojit se k šampionátu a dále dělit příjmy.

FIA také oznámila, že není v pozici, aby v současné době zvažovala jakékoli nové týmy, ale zdá se, že Michaela to neodradilo.

Někteří novináři věřili, že dokážou identifikovat podpisy řady šéfů týmu na dokumentu, který měl v ruce Andretti, včetně Zaka Browna a šéfa Alpine Laurenta Rossiho.

„Mluvil jsem s Michaelem, jde to spolu s expanzí v USA a myslím, že by to přispělo k show,“ řekl Rossi v Miami.

„Americký tým by přímo generoval zájem v USA, a tím i příjmy. Pak musíme prokázat, že to stačí na kompenzaci dělení peněz, o kterém se zmiňoval Toto. Podle mého tušení, myslím, že ano. Ale dělejme tu práci pořádně a uvidíme.“

Volkswagen se pro autonomii spojil s Qualcommem