Albon už má jen 2 závody na udržení místa, ale nenahradí jej ani Gasly, ani Kvjat

Alex Albon má už jen závody na portugalském Algarve a italské Imole, aby si udržel místo pro rok 2021. Jinak bude nahrazen někým jiným.

Štítky: Alex Albon Red Bull Zveřejněno 24. 10 2020 — Tomáš Richtr

Šéf Red Bullu Christian Horner se rozhodl už dále nečekat a jako kdyby si už začínal připravovat půdu pro výměnu Alexe Albona. Poté, kdy za ním Red Bull neochvějně stál, vyzval Horner Albona, aby se rychlostně dotáhl na kolegu Maxe Verstappena. Rychlostně se dotáhnout podle slov poradce Red Bullu Hellmuta Marka znamená 0,3 sekundy za Maxem Verstappenem. To se ale Albonovi nedaří.

Horner přiznává, že Albon je velmi oblíbeným členem týmu, ale „potřebujeme dvě rychlá auta, abychom dokázali bojovat s Mercedesem.“

Pokud má Red Bull nakonec v plánu Albona vyměnit, musí rozhodnutí učinit tak, aby si nenechal utéct náhradníka. Horner totiž potvrdil, že Albona nebude nahrazovat žádný z pilotů AlphaTauri Pierre Gasly nebo Daniil Kvjat.

„Poohlédli bychom se mimo Red Bull,“ přiznal Horner, což dává šance Niku Hülkenbergovi nebo také Sergiu Pérezovi. Uvolněni z týmu Haas byli také Romain Grosjean a Kevin Magnussen.

Budoucnost George Russella ohrožena. „Ať si Williams zváží finanční realitu,“ vzkazuje jeho manažer