Budoucnost George Russella ohrožena. „Ať si Williams zváží finanční realitu,“ vzkazuje jeho manažer

George Russell se obává o svou budoucnost. Williams prostřednictvím svého dočasného šéfa Simona Robertse odmítl potvrdit, že Russell bude jezdit pro tým i příští rok, ačkoli má pilot smlouvu. Ba co hůř, jeho manažer, šéf Mercedesu Toto Wolff prohlásil, že na situaci nemá vliv.

Štítky: George Russell Toto Wolff Williams Zveřejněno 24. 10 2020 — Tomáš Richtr

Šéf Williamsu Simon Roberts na dotaz novinářů prohlásil, že nechce živit spekulace o budoucnosti George Russella. Ale učinil právě to, když řekl, že nechce ani potvrdit ani popřít Russellovo setrvání v týmu.

Russellovo místo je v ohrožení, protože noví majitelé týmu zvažují angažovat Sergia Péreze díky jeho sponzorskému a finančnímu potenciálu. Druhým pilotem je finančně také dobře zajištěný Kanaďan Nicholas Latifi.

Nová elektrická rallycrossová série chce uskutečnit 15 závodů za víkend

Russellově situaci neulehčil ani jeho faktický manažer Toto Wolff. Mercedes dodává Williamsu motory a Russella smluvně do Williamsu umístil v naději, že někdy v budoucnu povýší do hlavního týmu Mercedes. Tam ale zůstává Valtteri Bottas, který byl již potvrzen i příští rok. Mercedesu v minulosti patřil také Esteban Ocon, pro kterého ale Wolff angažmá nenašel a byl uvolněn do Renaultu.

Toto Wolff nyní prohlásil, že rozhodnutí o Russellově budoucnosti je ryze v rukou Williamsu, který nyní musí zvážit „finanční realitu“. Naráží tím nejspíš na to, že pokud se Williams rozhodne pro peníze od nového pilota, může to mít dopad na finanční parametry technické smlouvy mezi Williamsem a Mercedesem.

„S Williamsem jsem hovořil, teď je to na nich,“ uvedl Toto Wolff.

Albon už má jen 2 závody na udržení místa, ale nenahradí jej ani Gasly, ani Kvjat