Albon kritizuje Alonsa za úmyslně pomalou jízdu. Ten to přiznává

Fernando Alonso neodmítá nařečení Alexandera Albona z úmyslně pomalé jízdy v závěru první části kvalifikace. Po červených vlajkách totiž jezdci spěchali, aby stihli najet do rychlého kola. Jenže Španěl jedoucí na čele vláčku měl podle pilota Williamsu ostatní blokovat.

Štítky: Alex Albon Fernando Alonso GP Ázerbájdžánu Zveřejněno 11. 06 2022 — Lukáš Štěrovský

„Měl by dostat penalizaci, je to směšné,“ stěžoval si už do vysílačky Albon. „Dělal to celé kolo, jel schválně pomalu. Hrozně brzy šel na brzdy a pak stejně vyjel z okruhu,“ kritizoval britsko-thajský závodník.

„Jsou to hry, jasně, že jsou,“ přiznal Alonso, který přitom v roce 2006 po monacké kvalifikace vyčinil Michaelovi Schumacherovi za úmyslnou nehodu, kterou ostatním zabránil zajet rychlejší čas – pilot Alpinu v sobotu ale provedl prakticky to samé.

„Svým způsobem snižujete množství lidí, kteří mohou zajet kolo. Za vámi také může být vyvěšena žlutá vlajka, jenže ta už se vás netýká, vy se do prostřední části dostanete,“ liboval si.

A to se mu povedlo, Albon se je totiž jistý, že nebýt Alonsa, do prostřední části by postoupil. „Jsem si na 99 % jistý, že kdybych nechyboval v poslední zatáčce, těžil bych celé kolo se ze slipstreamu a dostal bych se do Q2. Ale nijak se na Fernanda nezlobím, je to chytrý chlapík a jen využívá systému,“ krčí rameny Brit.

Že by ale úmyslně vyjížděl z dráhy, to Alonso odmítá. „Brzdil jsem pozdě a myslel, že zatáčku nezvládnu, je extrémně náročná. A tak jsem zvolil únikovou cestu. Problémy měli i ostatní, jde o složité rozhodnutí, které musíte učinit během desetiny sekundy. Chápu frustraci ostatních a možná by bylo dobré najít řešení problému, aby všichni vždy dokázali odjet svá kola včas,“ vysvětlil Španěl.

Leclerc má v Baku další pole position, Verstappen opět podlehl Pérezovi