Snad je konečně jasno: Ricciardo v McLarenu zůstane i příští rok

Po předchozích zvěstech a kritice ze strany výkonného ředitele Zaka Browna to vypadá, že Daniel Riccardo bude závodit pro McLaren i v sezoně 2023. Víceméně to potvrdil jak samotný závodník, tak i šéf stáje Andreas Seidl.

Štítky: Daniel Ricciardo McLaren Zveřejněno 12. 06 2022 — Lukáš Štěrovský

„Existují mechanismy pro ukončení smlouvy s Danielem,“ naznačoval nedávno možný Australanův konec Brown. Sám Ricciardo ale tvrdí, že si spolu pohovořili a vyčistili vzduch. „Máme jasno, moje smlouva s týmem dál platí. A věřím tomu, že mám plnou podporu,“ prohlásil Australan.

Jeho slova potvrdil i týmový šéf Andreas Seidl. „Daniel s námi má smlouvu, těšíme se na to, že se společně dokážeme zlepšit,“ řekl v narážce na rok 2023 a dodal, že tým bude pilota i nadále plně podporovat. „Formule 1 je týmový sport. Nezáleží na tom, zda jde o mechanika, inženýra nebo jezdce. Je důležité mít v týmu kulturu, skrze kterou máme jasno ve věcech, co musíme zlepšit.“

Seidl také nepřímo naznačil, že se mu nezamlouvala veřejná kritika ze strany Browna. „Je mým úkolem jakožto šéfa stáje ji chránit před vnějším světem. A za posledních 20 let jsem nezažil, že by se nějaký jezdec stal lepším proto, že by byl veřejně kritizován,“ vysvětluje Andreas Seidl.