Zamiloval jsem si to, přiznal Sainz po svojí premiéře v rallye

V silnicích a kopcích nad Monakem, pokrytých sněhem a ledem, se v neděli odehrála jedna velká premiéra. Carlos Sainz junior se vydal ve šlépějích svého otce, když ve voze Renault okusil závěrečné kilometry tamní rallye.

Štítky: Carlos Sainz Zveřejněno 29. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Pilot Renaultu projel ve voze Mégane R.S. během neděle závěrečnou, skoro čtrnáctikilometrovou speciální etapu. „Bylo to velmi zvlášní,“ řekl o jízdě na sněhu a ledu syn vítěze monacké rallye z let 1991, 1995 a 1998 a mistra světa sezon 1990 a 1992. „Snil jsem o tom hodně dlouho a teď děkuji Renaultu, že mi to umožnil. Vždycky jsem chtěl jet rallye s kopilotem, poznámkami a v dobrém tempu. Zamiloval jsem si to.

Auto bylo vážně dobré. Měli jsme závodní mód, sportovní mód a trochu kontroly trakce, který můžete upravit. Řízení bylo velmi přesné a zavěšení tuhé pro zatáčkovité úseky, takže jsem si to hodně užíval. Byla o fantastická zkušenost – místy to navíc dost klouzalo, takže to jen umocnilo zážitek z monacké rallye! Táta mi řekl, ať jedu opatrně, ale užil jsem si hodně zábavy. Děkuji všem za příležitost,“ uzavřel Carlos Sainz.

„Jsem velmi šťastný, že Carlos okusil takto legendární rally,“ uvedl Španělův otec a vítěz letošního Dakaru v kategorii automobilů. „Monte Carlo bylo a pořád je velmi speciální podnik pro fanoušky motorsportu. Carlos už dříve řídil vůz rallye, ale zážitek s ním na vozovce je oproti rychlostní zkoušce jiný. Dal jsem mu pár rad, ale nejdůležitější byla ta, aby si to užil.“

Sainze čeká klíčový ročník v F1

Teď už se tedy Carlos Sainz může opět v poklidu připravovat na nadcházející sezonu F1. Ta pro něj bude dost možná klíčová. Očekává se, že během sezony v Renaultu Španěl vyzraje do pozice „top pilota“. Měl by tedy porazit nového kolegu Nika Hülkenberga. Navíc je stále možné, že po sezoně 2018 skončí v Red Bullu Daniel Ricciardo. Pokud by Sainz odvedl v Renaultu svoji práci, mohl by pak mít dveře otevřené právě do rakousko-britské stáje, která jej stále vlastní.

To by ale znamenalo znovusetkání s Maxem Verstappenem v jednom týmu, což při předchozí štaci u Toro Rosso zrovna dvakrát nefungovalo. Navíc Red Bull od sezony 2019 zřejmě přestoupí na pohonné jednotky Honda; jeho konkurenceschopnost je tak nejistá. Sainz je také v hledáčku Ferrari, které shání náhradu za Kimiho Räikkönena, jehož zřejmě čeká poslední rok v F1. Nicméně v tomto žebříčku je Španěl až za Danielem Ricciardem a Charlesem Leclercem.

Potatil se? Sainz junior si o víkendu vyzkouší monackou rallye

Diskuse k článku

Napsat komentář