Z tábora Mercedesu: Vítězství Ferrari není důvodem k panice

Široce respektovaný inženýr James Allison před svým přesunem do Mercedesu stál u počátků letošního auta Ferrari. O jeho přednostech je tedy přesvědčený. Jeden vyhraný závod ale prý není důvod k panice. 

Štítky: Ferrari Mercedes Zveřejněno 31. 03 2017 — Josef Nekvinda

Ještě donedávna patřil James Allison do rodiny Ferrari, kde působil od roku 2013 v roli technického ředitele. Po osobní tragédii se však rozhodl u Maranellských skončit. Formuli 1 nicméně neopustil. Nabídku totiž po odchodu Paddyho Lowa z téže pozice dostal od Mercedesu. Tu přijal a s týmem z Brackley chce opět slavit úspěchy.

Jenže první závod sezony Mercedes nezvládl podle představ a skončil právě až za vítězným Ferrari, které po Allisonově odchodu vsadilo na tehdejšího šéfa motorářů, dnes již technického ředitele, Mattea Binottu a jeho mladý tým italských inženýrů. „Musíme Ferrari vzdát hold za to, jak rychlé auto má,“ sdělil deníku Gazzetta dello Sport Allison.

„V Austrálii jsme s nimi nebyli schopni držet krok. Jestliže to nebylo jasné po kvalifikaci, tak po závodě už musí být zřejmé, že v téhle sezoně budou rozhodovat malé detaily,“ přemítá Allison s vírou, že právě on může Mercedesu pomoci získat zpět loňské dominantní postavení.

„Nepanikaříme. Byl to jen první závod jinak dlouhé sezony a stále jsme měli dva vozy na stupních vítězů. Jsme odhodláni tyhle malé detaily zase při nejbližší příležitosti převrátit na naší stranu.

Oni nás v Melbourne dostali pod tlak hned ze začátku, a to je důvod, proč jsme ztratili. Mysleli jsme, že pneumatiky nevydrží a také jsme se báli, že Sebastian pozmění svou taktiku, takže jsme přijali to riziko a udělali pit stop. Ferrari ale své příležitosti využilo dokonale,“ připomínal Allison situaci, které připravila Mercedes o vítězství.

Diskuse k článku

Napsat komentář