Všimli jste si? Šéf Hondy se v Rakousku opozdil na stupně vítězů

Vtipný a emotivní příběh poskytl médiím technický šéf Hondy Toyoharu Tanabe, který vysvětluje, proč v Rakousku přišel na stupně vítězů až v závěru ceremonie.

Štítky: Honda Toyoharu Tanabe Zveřejněno 2. 07 2019 — Lukáš Štěrovský

Pro Hondu se jednalo o první vítězství v F1 od roku 2006 (Jenson Button, Maďarko, pozn. red.), není tedy divu, že si Tanabe nebyl jistý, co má vlastně dělat. „Byl jsem překvapen, když mi řekli, že mám jít na pódium,“ přiznává šéf Hondy, kterým byl jmenovaný v závěru roku 2017.

„Vůbec jsem nevěděl, co dělat. Proto jsem přišel o trochu později než ostatní. Měli byste tam stát už při národních hymnách, ale ty jsem zmeškal. Bylo to poprvé, a já to zmeškal! Bylo mi z toho trochu smutno a nevěděl jsem, co dělat. Nikdo mi nic neřekl! Ale bylo to fantastické. Mohl jsem vidět členy našeho týmu a Red Bullu. Všichni byli šťastní, stejně jako naši fanoušci.“

Další emotivní moment na stupních vítězů nastal, když k Tanabemu přistoupil šéf DTM a ex-pilot F1 Gerhard Berger, který předával vítězům trofeje, a Japonce objal. Tanabeho první role u Hondy totiž byla na pozici inženýra právě Gerharda Bergera, když v roce 1990 závodil u McLarenu.

Diskuse k článku

Napsat komentář