Verstappenův kryptonit se jmenuje Pérez, Albon lituje kolize se Sainzem

Red Bull si jednoznačně GP Itálie 2019 za rámeček nedá. Po startu z chvostu pole se Verstappen nevyhnul kolizi hned v úvodu závodu a ztratil další čas. Nizozemec se dokázal prokousat na bodované pozice, ale kvůli houževnatosti Péreze a virtuálnímu safety caru se musel spokojit s osmým místem. Spokojený nebyl ani šestý kolega Albon, který si vyčítá kontakt se Sainzem.

Štítky: GP Itálie Red Bull Zveřejněno 9. 09 2019 — Martina Nová

Verstappen odstartoval až z poslední řady startovního roštu kvůli trestu za výměnu motoru. Hned po startu si ale poškodil přední křídlo o vůz Sergia Péreze a znesnadnil si už tak velmi těžký úkol. „Najednou se všechno téměř zastavilo. Snažil jsem se tomu vyhnout, ale ťukl jsem do Sergia, tuším, že do jeho zadního kola. Přední křídlo bylo pak o něco níže, takže jsem zajel do boxů,“ vysvětluje Nizozemec.

Zbytek závodu popsal jako velmi podivný. „Měli jsme dobré tempo, předjel jsem celkem dost aut, ale pak jsem se zasekl za Sergiem. Měl vysokou maximální rychlost, neměl jsem šanci ho předjet.“ Poté přišla ještě nehoda Carlose Sainze, která Verstappenovi také do karet nezahrála.

„Pak jsem měl smůlu s virtuálním safety carem, kvůli tomu mě předjely dvě nebo tři auta. Celý závod byl zkrátka proti nám, nic nefungovalo. Někdy je skvělé začínat vzadu, jako to bylo v minulém roce v Austinu. Jenže nemůžeme čekat, že to tak bude pořád,“ neskrýval nespokojenost nakonec celkově osmý muž závodu.

Verstappen navíc své trápení za Pérezem prožíval o to víc, když sledoval časy, které zajíždělo Ferrari a Mercedes. „Mohl jsem bojovat s kluky vepředu. Znal jsem jejich časy na kolo a neztrácel jsem. Samozřejmě jsem něco ztratil, když jsem se dostal do hustého provozu, ale i tak jsem s nimi držel krok.

Dnes jsme chtěli přežít a pokusit se získat pár bodů. Což jsme splnili, ale už se moc těším na závod v Singapuru, kde opět budu moct pořádně závodit. Penalizace už jsme obdrželi, snad jsme přečkali i potíže a už se můžeme soustředit jen na výkon,“ vzhlíží k příštímu podniku Verstappen.

Ani Nizozemcův kolega Alex Albon nebyl spokojený s výsledkem. Thajský závodník začal závod na osmé pozici a pokoušel se proniknout kupředu. Možná byl příliš horlivý, když šel do souboje na vnější stranu trati, Sainz ho poté totiž vystrčil do štěrku. „Byl jsem spokojený se svou první akcí proti Sainzovi, ale pak přišel další souboj. Měl jsem to čekat. Zůstat na vnější straně byl veliký risk,“ řekl Albon.

„Vlastně jsem chtěl s útokem počkat, ale byli jsme na rovině, takže jsem trochu zariskoval. S ohlédnutím zpět to nebylo moc užitečné, ale někdy musíte něco vyzkoušet,“ vysvětluje svou volbu mladý závodník. „V obou závodech jsem sice bodoval, ale vím, že bych mohl dokázat ještě víc,“ věří Albon, který dojel do cíle jako šestý v pořadí.

Diskuse k článku

Napsat komentář