Verstappen noc před závodem nespal

Max Verstappen byl opravdu smutný, že nezískal pole position. Kdyby byl první pro start, stal by se nejmladším pilotem v historii, který by startoval z pole position. Pokud to nedokáže letos, tak tento rekord zůstane Sebastianu Vettelovi. Nicméně závod už si dokázal zajistit. Verstappen tak vyhrál opět po závodě na Red Bull Ringu. „Start byl…

Štítky: Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 29. 10 2018 — GPF1.cz

Max Verstappen byl opravdu smutný, že nezískal pole position. Kdyby byl první pro start, stal by se nejmladším pilotem v historii, který by startoval z pole position. Pokud to nedokáže letos, tak tento rekord zůstane Sebastianu Vettelovi.

Nicméně závod už si dokázal zajistit. Verstappen tak vyhrál opět po závodě na Red Bull Ringu.

„Start byl klíčový,“ řekl po závodě Verstappen.

„Popravdě jsem nespal, abych byl upřímný. Opravdu jsem chtěl vyhrát tento závod. Naštěstí jsme to dokázali.

Tým odvedl dobrou práci. Měli jsme ideální pneumatiky, které fungovaly výborně.“

Max Verstappen se dostal před Ricciarda hned po startu. Navíc i udržel Hamiltona, který se pokusil objet pilota Red Bullu vnější stopou.

„Do první zatáčky jsme to všichni ustáli, což bylo dobré. Snažil jsem se brzdit co nejpozději, ale Lewis nechtěl riskovat.

Od toho momentu byl závod klidný. Dokázal jsem si hlídat pneumatiky. Pouze jsem se chtěl ujistit, že se nic nestane. Mám pocit, že jsem během závodu nebyl vůbec pod tlakem. Pouze jsem si držel tempo.

Naštěstí jsme měli ještě jednu sadu supersoft pneumatik, takže byla situace jednodušší.

Je škoda, že Daniel odstoupil, mohli jsme být oba na pódium. Když Daniel odstoupil, doufal jsem, že se mi nestane to samé. Pouze jsem chtěl lehce snížit výkon vozu, abych mohl být klidný.“

Diskuse k článku

Napsat komentář