Max mánie

Způsob, jakým si Max Verstappen získává fanoušky, musí bavit každého příznivce motorsportu. Dravý předjížděcí styl, zdravý respekt k soupeři a brilantní defenzíva. I proto jej Gerhard Berger přirovnává k Sennovi.

Štítky: GP Belgie Max Verstappen Zveřejněno 21. 07 2017 — Josef Nekvinda

Už mnohokrát dokázal pobavit fanoušky svým umem přímo na dráze. I proto popularita Maxe Verstappena strmě stoupá dál. Člověk se až diví, jakým tempem. V rodném Nizozemí už se vycházející hvězda formule 1 stihla prosadit coby sportovec číslo jedna. A těžila z toho F1, neboť to bylo znát i na tribunách při Grand Prix Rakouska. Právě do Spielbergu dorazily deseti tisíce fanoušků v barvách Oranjes. A nejinak tomu bude i na konci srpna v belgickém Spa.

Tamní pořadatelé už nyní hlásí vyprodáno a není pochyb, že velkou zásluhu na tom mají podporovatelé právě Maxe Verstappena. Ti to budou mít co by kamenem dohodil. Tímto statusem se pořadatelé mohou pochlubit poprvé od dob největší slávy Michaela Schumachera. Organizátoři se ostatně ani netají faktem, jak moc je pro ně a přežití velké ceny Belgie Max Verstappen důležitý. Už loni prý do ochozů zamířilo na 25 tisíc jeho fandů a fanynek a letos zcela jistě přibudou další. Čemu lze přičítat takový zájem?

Obrovským hitem se Verstappen stal už po zisku svého prvního vítězství v loňské sezóně, kdy mu rázem příslušel i přídomek nejmladší vítěz v historii formule 1. Působivým výkonem se pak prezentoval i v předposledním závodě v Brazílii, kde si získal respekt i mnoha slavných bývalých závodníků. Gerhard Berger jej pro své závodnické schopnosti připodobnil k Sennovi, se kterým v minulosti jezdil pro stejnou stáj.

„Za mých časů byl Ayrton Senna zdaleka nejlepším pilotem a dost možná je nejlepším pilotem všech dob. Max Verstappen mě překvapil svými předjížděcími schopnostmi, obzvláště v prvních kolech závodu. Ostatní si obvykle poškodí přední křídlo, ale ne Verstappen. Je stejným typem jako byl Senna,“ uznale přirovnává Berger.

Nejen schopnostmi předjíždět se může klenot Red Bullu chlubit. Skvěle se totiž umí i bránit, a co víc, v autě necítí respekt před nikým. Naposledy to poznal Sebastian Vettel v GP Velké Británie, kde mu Verstappen nedal šanci na předjetí. Celý souboj se navíc odehrál na hranici pravidel, na jejíž překročení si později Vettel stěžoval. I na to ale Nizozemec nalezl odpověď.

„Neberu jeho stížnosti vážně. Obzvláště poté, co všechno udělal on sám. Podívejte se na trestné body, které nasbíral. Souboj se Sebastianem byl dobrý. Byl tvrdý, ale myslím, že i férový. Ten drobný kontakt možná ne, nicméně ten zbytek už byl zcela v pořádku,“ dodal k souboji s úsměvem Verstappen.

Diskuse k článku

Napsat komentář