Verstappen hned po závodě napadl Ocona. Dostal trest od FIA – Video

Stalo se očekávané. Hned po závodě šel Max Verstappen za Estebanem Oconem. Opravdu se s ním nepáral.

2 Štítky: Esteban Ocon GP Brazílie Max Verstappen Zveřejněno 11. 11 2018 — GPF1.cz

Max Verstappen byl sražený Estebanem Oconem při výjezdu z druhé zatáčky. V tom momentu byl Ocon o kolo zpět. Oba vozy se roztočily a Verstappen přišel o výhru.

Podle dalších informací byl Ocon ve 40. kole v boxech pro supersoft pneumatiky. Postupně dojel Verstappena a pokusil se ho při nájezdu do 44. kola předjet. Tudíž ve hře nebyly modré vlajky.

Ocon dostal za kolizi deset vteřin stop and go.

Verstappen se k celé situaci vyjádřil hned po cíli závodu: „Měli jsme skvělé auto. Potom mě ten idiot sestřelil, když jsem ho předjížděl o kolo. Nemám slov. Měli jsme dobrý závod, ale určitě bychom vyhráli.“

Po závodě se ještě Verstappen pustil do Ocona vlastním tělem. Naštěstí se vše obešlo bez větších problému, nicméně to celý spor neukončilo.

Oba jezdce si za konflikt povolali komisaři. Za údajné porušení článku 12.11.1. c) mezinárodního sportovního zákoníku FIA „zákon, který poškozuje zájmy jakékoli soutěže nebo zájmů motoristického sportu obecně“, fyzický kontakt s jiným konkurentem v garáži FIA.

Jezdci odešli od FIA s úsměvem.

Verstappen nakonec dostal dva dny veřejných prací pod dohledem FIA. Svůj trest si musí odpykat během šesti měsíců.

Celý incident ještě ze záznamu

 

Diskuse k článku

2 komentáře: “Verstappen hned po závodě napadl Ocona. Dostal trest od FIA – Video”

  1. INF_11 napsal:

    Jedna věc je souboj o pozice, a druhá když se o kolo pomalejší cpe dopředu a ještě před vedoucího jezdce. Tak si musí dávat majzla. A třetí, kdyby Max nebyl trubadůr, tak raději uhne než ho naramovat; ale to by zase nemoh jet tu svoji sennovskou taktiku kdy si tímto stylem vynucuje aby mu ostatní uhejbali.
    A že ho za potom trochu požduchal? to je toho.

  2. Jakub McL napsal:

    Chápu sice VER rozčilení, takto přijít o vítězství, ale jeho chování (stejně jako zdvižený prostředníček hned při závodě) je jako chování malého fracka. Silně mi připomíná VET, když jemu se nedaří. Ti dva být vedle sebe ve Ferrari, asi by se F1 sloučila se zápasy v kleci… 😂

Napsat komentář