Velmi rychlý Katar připomíná Mugello

George Russell má za sebou simulační jízdy na okruhu Losail v Kataru, kde se ke konci měsíce uskuteční první závod v této zemi. Pilot Williamsu byl z nové trati ohromen a podle vlastních slov mu připomíná trať v Mugellu, kde se vloni F1 jednorázově objevila.

Štítky: George Russell GP Kataru Zveřejněno 17. 11 2021 — Vašek Štěpánek

Formule 1 se letos vůbec poprvé podívá do Kataru na okruh Losail a závod se uskuteční už 21. listopadu. Jezdci se na novou výzvu už pomalu připravují a George Russell není výjimkou. Brit je z okruhu nadšený a přirovnal jej k italskému Mugellu.

„Katar je asi více plochý, ale pokud jde o rozložení zatáček, o jejich stupně a celkovou rychlost okruhu, má to náznaky Mugella. Je to velmi, velmi rychlý a plynulý okruh, kde je jen jedna pomalá zatáčka, po které následuje velmi dlouhá rovinka.

Myslím, že to bude pro každý tým a jezdce představovat poměrně velkou výzvu v nastavení, protože je to opravu rychlá trať, na které ale potřebujete mít i velmi dobrý přítlak. Řekl bych, že tam bude i hodně rozdělená strategie,“ zamýšlí se třiadvacetiletý mladík.

Z neznáma ale Russell strach nemá, v posledních pěti závodech bude velkých překvapení poměrně hodně. V Brazílii se uskuteční třetí a letos poslední kvalifikační sprint, následují nové tratě v Kataru a v Saúdské Arábii a Abu Dhabi prošlo rozsáhlými úpravami.

„Do konce sezony zbývá ještě pět závodů a bude to poměrně divoké. Skoro v každém z následujících víkendů bude neznámý prvek. Je před námi sprint v Brazílii a poté nové tratě. Abu Dhabi bude také z velké části předělané.

Bude zajímavé sledovat, jak se s tím všichni vypořádáme, ale rozhodně se toho nebojím. Naopak, mám rád výzvy a tyto neznámé a nové tratě jsou velmi vyzývavé, takže se na to těším,“ uzavřel budoucí pilot Mercedesu.

Volkswagen ID.Buzz téměř oficiálně