Spolupráce Toro Rosso – Honda zatím největší překvapení

Partnerství Toro Rosso a Hondy bude jedním z velmi sledovaných příběhu letošní sezony. Poté, co tři léta frustrací na obou stranách vztahu McLaren - Honda vyústila v předčasný rozvod, za pomoci vedení seriálu F1 našla Honda útočiště v unikátních vodách: italském týmu Toro Rosso, vlastněném firmou Red Bull.

Štítky: Honda Toro Rosso Zveřejněno 1. 03 2018 — Tomáš Richtr

Mateřský Red Bull přitom letos nadále využívá služeb automobilky Renault, která pod značkou TAG Heuer pohání monoposty RB14. První dny oficiálních testů ale nastínily, v jaké harmonii tým Toro Rosso a dodavatel motorů Honda pracují. Aniž by bylo jasné, jak výsledkově úspěšné toto partnerství bude.

Technický ředitel juniorky Red Bullu James Key reportérům v dějišti konání předsezonních testů prozradil, že nějaké zkušenosti ze vztahu s McLarenem vůbec s Hondou ani nediskutovali. Místo toho se Toro Rosso rozhodlo dát Hondě takový prostor, aby se mohla zlepšit na potřebnou úroveň.

„Opravdu ani nevím, jak vztah s McLarenem fungoval, a abych řekl pravdu, ani jsme to nijak nediskutovali,“ řekl James Key. „Takhle my svou práci neděláme. Diváme se dopředu a soustředíme se na svou vlastní práci. Přistupujeme k tomu tak, že se pokusíme dát Hondě svobodný prostor natolik velký, aby v něm dosáhli potřebných zlepšení. Začali jsme na voze 2018 spolupracovat hodně pozdě. Nějakých drobnějších kompromisů jsme se snažili dosáhnout, ale je to zejména o tom dát Hondě takovou podporu a svobodu, aby zvládli svou práci.“

Je to právě tento aspekt, který podle Jamese Kaye Honda oceňuje.

„Jsou rádi za to, že je nenutíme do něčeho konkrétního v zájmu šasi (oproti motoru). Pro rok 2018 je to samozřejmě náročnější, ale pro sezonu 2019 můžeme diskutovat ve smylu ‚řekněte nám, co potřebujete, a my se tomu pokusíme vyhovět‘. A tím najdeme nejlepší technologický soubor. Nejde o to postavit co nejlepší šasi, nebo co nejlepší motor. Musí to být co nejlepší jako celek.“

James Key dodal, že spolupráce s Hondou zatím probíhá hladce.

„Jsem přesvědčen o tom, že to tak bude pokračovat.

Honda přes zimu dosáhla velkého prokroku

 

Diskuse k článku

Napsat komentář