Tři závody po sobě? Nouzové řešení, které se už nebude opakovat

Aneb formule 1 ustoupila mistrovství světa v kopané, jak prozradil Ross Brawn, sportovní šéf královny motorsportu. Podle Brawna by bylo neférové pořádat závod ve stejný den, kdy se hraje finále ve fotbale, a proto se F1 raději uchýlila ke třem velkým cenám ve třech týdnech.

Štítky: Kalendář Ross Brawn Zveřejněno 1. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

V sezoně 2018 budeme svědky opět jednadvaceti velkých cen, stejně jako vloni. Navíc vůbec poprvé v historii se pojedou hned tři závody ve třech týdnech; konkrétně se jedná o GP Francie, Rakouska a Velké Británie na konci června a začátku července. Důvod k ‚nalepení‘ hned tří závodů po sobě prozradil sportovní šéf F1 Ross Brawn. F1 se podle něj chtěla vyhnout termínové kolizi s finále mistrovství světa ve fotbale. To se odehraje 15. června.

„Byl to pro nás neobvyklý problém. Finále se bude hrát odpoledne a bylo by nefér ten víkend odjet závod. Mohli jsme to vyřešit jen tak, že jsme dali tři závody za sebe. Není to ale něco, co v budoucnu chceme opakovat. Bylo to nouzové řešení.“

Brawn byl rovněž dotázán na nutnost změnu loga formule 1. „Posledních pár dní jsme diskutovali o tom, jestli je logo skutečně hlavní prioritou, a odpověď zní, že ano. Nehledě na komerční aspekty je nové logo mnohem flexibilnější v možnostech využití, zejména při aplikaci na reklamní předměty a v digitálních produktech.

Má to dopad. Staré logo nebylo ani ikonické, ani zapamatovatelné. Bylo důležité nechat fanoušky formule 1 vidět, že vstupujeme do nové éry. Sport se mění a musíme koukat do budoucnosti i mimo naše prostředí, pokud chceme přilákat nové, zejména mladé fanoušky. Věříme, že nové logo je zobrazením této touhy: ve světě, kde je vizuální komunikace tak důležitá, musíme kráčet tímto směrem,“ tvrdí Brawn.

P.ZávodMístoDatum
1GP AustrálieMelbourne25. března
2GP BahrajnuBahrajn8. dubna
3GP ČínyŠanghaj15. dubna
4GP ÁzerbájdžánuBaku29. dubna
5GP ŠpanělskaCatalunya - Barcelona13. května
6aHistorická GP MonakaMonte Carlo13. května
6GP MonakaMonte Carlo27. května
7GP KanadyMontréal10. června
8GP FranciePaul Ricard24. června
9GP RakouskaSpielberg1. července
10 GP Velké Británie Silverstone8. července
11GP NěmeckaHockenheim22. července
12GP MaďarskaBudapešť29. července
13GP BelgieSpa-Francorchamps26. srpna
14GP ItálieMonza2. září
15GP SingapuruSingapur16. září
16GP RuskaRusko30. září
17GP JaponskaSuzuka7. října
18GP USAAustin, Texas21. října
19GP MexikaMexio City28. října
20GP BrazílieSão Paulo11. listopadu
21GP Abu DhabíAbu Dhabi25. listopadu

Diskuse k článku

Napsat komentář