Theo Pourchaire přiznává, že šance na F1 jsou malé

Lídr šampionátu Formule 2 Theo Pourchaire zvažuje, že v příštím roce přestoupí do IndyCar nebo Super Formule, protože jeho šance na brzký přestup do Formule 1 jsou malé.

Štítky: Alfa Romeo Theo Pourchaire Zveřejněno 28. 10 2023 — GPF1.cz

Pourchaire je členem programu juniorských jezdců Sauberu. V současné době je týmová stáj F1 pod značkou Alfa Romeo, která se na konci roku ze seriálu stáhne. Sauber již potvrdil, že si pro příští sezónu ponechá své současné jezdce Valtteriho Bottase a Zhou Guanyu.

Pokud nebude moci příští rok závodit v F1, Pourchaire se domnívá, že “nejlepší bude jezdit s vozem, který má blízko k F1”.

“Určitě nic není opravdu, ale opravdu blízko F1, F1 je opravdu výjimečná. Ale samozřejmě nejlepší je řídit samotnou formuli, která je opravdu rychlá. Podívejme se na to: IndyCar, Super Formule, možná jsou i další možnosti, nevím, ale uvidíme.”

Alfa Romeo již potvrdila, že je součástí jejich plánů pro příští rok.

“Mám nějaké možnosti. S Alfou Romeo hodně mluvím, abychom zjistili, co můžeme společně udělat. Pro tým budu rezervním jezdcem, což je skvělé. Je to první dobrá příležitost. Ale samozřejmě chci dělat i něco jiného. Je to pro mě priorita, chci jezdit, chci se udržovat zaněprázdněný a ve formě. Takže uvidíme. Ale je tu několik skvělých šampionátů.”

Pourchaire převzal Bottasův vůz v pátečním prvním tréninku na GP Mexika. Kvůli problému s brzdovým systémem na voze však nemohl absolvovat žádný smysluplný trénink.

“Hned se mi na přístrojové desce objevil alarm,” vysvětlil. “Tým viděl problém i na telemetrii. Zkoušeli jsme mnoho věcí, abychom problém vyřešili, ale nefungovalo to. Museli na autě něco vyměnit.”

Jeho trénink skončil po pouhých čtyřech kolech.

“Nemohu zabíhat do detailů a ani tým si není stoprocentně jistý, odkud to pochází,” řekl, “ale je to motorsport, může se to stát. Bohužel se to stalo, když jsem seděl v autě zrovna já v prvním tréninku. Určitě je to trochu zklamání, protože jsem se tady hodně připravoval a naposledy jsem jel loni v Abú Zabí, takže už je to dávno. Chtěl jsem jet, trať vypadá super, zajel jsem pár malých kol, ale nemohl jsem tlačit, protože to nebylo tak bezpečné, problémy s brzdovým systémem. Takže je to takhle.”