Steinerovo chování po závodě v Soči bude mít dohru

Kevin Magnussen obdržel za svůj špatný návrat na závodní dráhu pěti vteřinový trest a po ukončení závodu, stejně jako Guenther Steiner, šéf týmu Haas, měl velké výhrady proti počínání ředitelství závodu.

1 Štítky: Guenther Steiner Kevin Magnussen Michael Masi Zveřejněno 30. 09 2019 — Lukáš Podstata

Magnussen obržel pěti vteřinový trest, který ho ve výsledkové listině srazil z osmé na devátou příčku. Trest Dán obržel za to, že po souboji se Sergiem Pérezem v zatáčce číslo dva, po výjezdu mimo dráhu, se nevrátil levou stranou za polystyrénovými ukazateli, jak bylo uvedeno v pravidlech.

Pilot Haasu po závodě řekl, že rozhodnutí komisařů bylo doslova „na ho*no“ a tvrdil, že po svém výjezdu mimo závodní dráhu se nedokázal dostat za polystyrénové ukazatele. Situaci ještě přiostřil Guenther Steiner, šéf týmu Haas, který po závodě do rádiové vysílačky řekl: „Díky všem, kdybychom neměli tak hloupé a idiotské ředitelství závodu, mohli jsme být osmí. Opravdu děkuji všem za práci a Kevine, převedl jsi skvělou jízdu.“

Nejedná se však o první případ, kdy Steiner podobným způsobem kritizoval ředitelství závodu. FIA se tak bude tímto chováním dále zabývat. Pokud by FIA měla pocit, že šéf Haasu překročil svým chováním v Soči určitou mez, nejjednodušším řešením by bylo neformálně celou záležitost projednat při dalším závodě v Japonsku.

Pokud však dojde k jinému závěru, může se celý incident řešit formálně. To potvrdil i ředitel závodů Michael Masi. „FIA má různé soudní procesy. Samozřejmě jsem slyšel, co Guenther Steiner po závodě řekl. Neviděl jsem ale záznam, takže se k tomu prozatím nehodlám více vyjadřovat. Víte, jsme tu všichni abychom odvedli určitou práci na nějaké úrovni. Musíme se však navzájem respektovat,“ naráží na Steinerova vyjádření Masi.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Steinerovo chování po závodě v Soči bude mít dohru”

  1. Jirka_1 napsal:

    Já tedy nevím, ale pravidla jsou pravidla a platí i pro Haas. V atletice stačí jednou vyšlápnout mimo dráhu a přijde tvrdá a nekompromisní diskvalifikace. Tady se řeší 5 sekund…

Napsat komentář