Sergio Pérez se svěřil s psychickými problémy

Max Verstappen bude už v Kataru slavit třetí titul mistra světa. Mezitím jeho týmový kolega Sergio Pérez horko těžko hájí druhou celkovou pozici s ohromným odstupem 177 bodů na Verstappena.

Štítky: Sergio Pérez Zveřejněno 27. 09 2023 — Petr Horák

Mexičan se v Suzuce svěřil holandskému listu De Limburger s psychickými problémy, se kterými se letos potýká.

Checovy problémy začaly v květnu: “Po Miami se to začalo zhoršovat. Měl jsem pocit, že řídím úplně jiné auto, které mi tolik nesedí. Kvůli tomu jsem se několikrát nedostal do Q3, což ještě více srazilo moje sebevědomí. Přes léto jsem se s tím hodně trápil. Na začátku sezony jsem byl vepředu a najednou bylo všechno jinak. Jezdil jsem úplně bez sebevědomí a nedařilo se mi to vyřešit.”

Nyní ale Pérez věří, že se dokázal z nejhoršího dostat: “Sebevědomí se mi vrátilo, když jsem si uvědomil, že jsem na začátku roku vyhrál závody vlastní zásluhou a vlastními schopnostmi. Troufám si říct, že teď jsem zase na 100 procentech. A jsem si jistý, že příští rok se můžu poprat o mistrovský titul.”

Herci Martin Stránský a David Novotný jsou exkluzivními hosty plzeňského představení KOLO na KOLO 19. října v CineStaru. VSTUPENKY tady.

Sergio také prozradil, že se rozhodl využít služeb mentálního kouče: “Formule 1 je můj sport, můj život, moje vášeň. Ale když si v práci procházíte tak těžkým období, je složité být veselý doma s rodinou. Proto jsem si najal mentálního kouče, moje rodina si totiž zaslouží mít doma veselého tátu. S koučem jsem začal pracovat na tom, abych byl tou nejlepší verzi sama sebe doma, ale i na trati. Rozhodl jsem se nevzdat.”

“Taky jsem nadále tvrdě pracoval s inženýry, abychom se pokusili vyřešit aspoň nějaké potíže. Snažím se znovu nalézt pozitivní myšlenky. Je mi 33, ale stále se každý den učím. Na trati, ale rozhodně i mimo ni. I kvůli tomu nikdy nebudu mít Formule 1 dost. Je úžasné, co mi tenhle sport stále dává,” řekl Sergio Pérez.