Šéfové Red Bullu odmítají kritizovat Péreze, postavili se za něj

Šéfové Red Bullu Christian Horner a Helmut Marko po srdcervoucím vypadnutí Sergia Péreze s domácím pilotem spíše soucítí.

Štítky: Red Bull Sergio Pérez Zveřejněno 30. 10 2023 — GPF1.cz

“Byl jsem naprosto zdrcený, když Checo vypadl v první zatáčce,” řekl Horner. “Měl pravděpodobně svůj nejlepší start v sezóně. Tři vozy před ním mu rozrážely vzduch, a tak přijel [do první zatáčky] s obrovským předstihem. Nemůžete mu vyčítat, že na svém domácím závodě jede zkusit převzít vedení ve Velké ceně.

Musíte to nazvat závodním incidentem, protože tři do jednoho se nedá jet a Charles se z té situace samozřejmě nemohl pořádně dostat. Brzdil pozdě. Bylo to pro Checa frustrující a pro jeho fanoušky opravdu zklamání, že o něj přišli v první zatáčce, kluci udělali všechno pro to, aby ho dostali zpátky do závodu.

Na podlaze a podvozku auta bylo prostě příliš mnoho poškození.”

Horner také prozradil, že při utěšování předal Perezovi slova povzbuzení a připomněl mu, že další závod ho čeká hned tento víkend v Brazílii.

“Myslím, že je to pro něj těžká chvíle, je to před jeho domácím publikem,” řekl Horner. “Je velmi emotivní. Právě jsem mu řekl, [že] příští závod je příští týden [v Brazílii]. Nebyl bys závodním jezdcem, kdyby ses nepokoušel vyhrát.”

Helmut Marko byl letos několikrát kritický k Perezovým výkonům v sérii špatných výsledků, ale svou roli v incidentu zlehčoval.

“Byl to závodní incident, to se může stát,” řekl Rakušan. “Viděl příležitost. Byl na vnější straně Leclerca a chtěl zatočit dovnitř. Závodní incident. Checovi nemůžete nic vyčítat. Je škoda, že jsme na Hamiltona [v šampionátu jezdců] ztratili 19 bodů.”

V letošním roce se neustále objevují otázky týkající se Perezovy budoucnosti u Red Bullu. V souvislosti s jeho špatnými výsledky se objevily náznaky, že by 33letý jezdec mohl být vyhozen již příští rok, přestože má podepsanou smlouvu, přičemž Marko opakoval, že se tak nestane.

“Kolikrát to mám ještě opakovat? Checo má smlouvu do roku 2024 a stane se to,” řekl. “Až do prvního kola závodu jel super víkend a jsem přesvědčen, že by byl na stupních vítězů.”

Marko měl také pochvalu pro mexické fanoušky, kteří byli na Autodromo Hermanos Rodriquez přítomni.

“Byli super! Neuvěřitelně sportovní publikum, takovou atmosféru jsem zažil málokdy,” řekl Marko.