Šéf GP USA očekává, že v Americe budou tři velké ceny

Bobby Epstein, který je ve světě F1 známý jako promotér Okruhu Amerik v Texasu, by uvítal klidně i tři Grand Prix USA v jednom roce.

Štítky: GP USA Kalendář Zveřejněno 13. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

S americkými vlastníky je budoucnost USA v F1 více než silná. Nedávno bylo oznámeno pořádání závodu Miami v roce 2022, k Red Bullu zase míří američtí sponzoři jako firmy Oracle či řetězec obchodních domů Walmart.

V Barceloně se pak během velké ceny objevil i promotér okruhu v Austinu Bobby Epstein, který přinesl dobré zprávy. COTA podle něj plánuje v šampionátu navzdory finančním potížím setrvat. „Hovoříme o tom velmi dlouho, jakmile vyřešíme čísla, bude velmi snadné se dohodnout,“ tvrdí.

Vliv na tom má i tamní vláda, která odsouhlasila změnu územních plánů a povolila výstavbu zábavního parku, hotelů, obchodů a bytového komplexu v blízkosti okruhu. Pro pořadatele to znamená další zdroj příjmů, který by je měl dostat z finančních potíží způsobených pandemií a nemožností pořádat závody.

„V prvním týdnu jsme prodali vesměs všechny lístky, byli jsme na nejlepší cestě překonat rekord v návštěvnosti z roku 2019,“ mrzí Epsteina, když zavzpomíná na loňský rok, kdy kvůli pandemii F1 USA vynechala.

F1 bude závodit v Miami Gardens

Možná překvapivě pak nový závod v Miami nepovažuje za konkurenci, ale vítá ho. „Myslím, že více závodů v naší oblasti je dobrých pro sport. Dobré určitě je také to, že se nepojedou hned za sebou. Kdyby se F1 jela v Americe hned dva víkendy po sobě, nemyslím, že by to bylo vhodné.

Takhle budeme mít dvojnásobný dopad. Miami první a zřejmě i druhý rok prodá hodně vstupenek, pak si budeme diváky dělit, pokud se závody pojedou krátce po sobě. Na závod do Texasu podle našich informací dojíždí více než 65 % návštěvníků,“ dodává s tím, že F1 díky Netflixu a jeho seriálu Drive to Survive v Americe roste popularita tohoto sportu, čehož by se mělo využít.

„Podle mého je řada dalších míst, která by mohla fungovat. Hodně lidí si teď myslí na Las Vegas, což by podle mého bylo dobré,“ má jasno Bobby Epstein, který by tak uvítal tři americké velké ceny v jediné sezoně.