Alonso vysekl poklonu kolegovi: I když jedu na 100 %, nestačím na něj

Fernando Alonso zhodnotil dosavadní průběh sezony. Španěl si zatím nedělá starosti s tím, že je momentálně porážen týmovým kolegou. Zároveň Alonso uvedl, že se by Alpine mohl stát pátým nejlepším týmem.

Štítky: Alpine Esteban Ocon Fernando Alonso Zveřejněno 12. 05 2021 — Vašek Štěpánek

V prvních čtyřech kvalifikacích byl Alonso třikrát poražen svým mladším týmovým kolegou. V závodě je konto ještě jasnější. Ocon zatím všechny závody dokončil před dvojnásobným mistrem světa. I když se Alonsova rychlost zlepšuje, podle vlastních slov stále ztrácí na druhý vůz Alpinu.

„Myslím, že je opravdu dobrý, všichni to vidíme. Esteban je nyní ve výborné formě, a navíc je v týmu velmi dobře zabydlen. Ke konci loňské sezony skončil dokonce na stupních vítězů, to jen dokazuje jeho schopnosti.

Teď má skvělé víkendy, i když do toho dávám 100 %, tak na něj zatím nestačím. Musím proto neustále tvrdě pracovat a zlepšovat se,“ popisuje svou situaci Španěl.

Alonso si ale z úvodu sezony těžkou hlavu nedělá. Tvrdí, že tento jev, kdy nováčci nestačí svému kolegovi, je u Alpinu běžný. V posledních letech, když ještě tým působil pod jménem Renault, k tomu docházelo velmi často.

„Abych pravdu řekl, nemám z toho strach. V nedávné minulosti se to stávalo běžně. Když přišel do týmu Carlos (Sainz), tak nestačil Hülkenbergovi. Podobně na tom byl i Daniel (Ricciardo), v úvodu sezony 2019 Nicovi také nestačil.

Daniel měl dobré tempo až vloni, kdy to byla jeho druhá sezona s týmem. K Renaultu se připojil Esteban a měl potíže se Ricciarda držet. Nyní je Ocon ve slušné formě a ztrácím já, jsem si ale jist, že se to brzy změní. Jako pilot si zkrátka musíte zvyknout na nový vůz.“

Alpine v posledních dvou závodech zaznamenal zlepšení. Podle Alonsa může tým skončit na pátém místě v Poháru konstruktérů. Potěšil jej především závod v Barceloně.

„Vcelku byl poslední víkend velmi pozitivní. V Portugalsku jsme byli konkurenceschopní, ale nevěděli jsme, zda tomu tak bude i ve Španělsku, nevěděli jsme, zda jsme se skutečně zlepšili my, anebo zda nám pouze sedla trať.

Nakonec jsme byli rychlý i v Barceloně, takže nyní musíme počkat několik závodů a uvidíme. Řekl bych ale, že můžeme být pátým nejrychlejším týmem za McLarenem a Ferrari, rozhodně to je náš cíl.

Jsou to dobré zprávy, protože v prvních dvou závodech bylo těžké vůz dostat i do poslední části kvalifikace. Pořád si ale plně uvědomuji, že nás čeká opravdu hodně práce, jak na výkonu vozu, tak ve strategiích,“ uzavřel Alonso.