Šéf Hondy: Alonso je dobrý člověk, ale pořád nás dostával pod tlak

Šéf Hondy Yusuke Hasegawa poskytl médiím rozhovor, v němž si postěžoval na Fernanda Alonsa, který jej prý po celou dobu jejich společného působení jen dostával pod tlak. Hasegawa ale na druhou stranu chápe, proč tak Alonso činil.

2 Štítky: Fernando Alonso Honda Zveřejněno 17. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Do konce tříletého partnerství McLarenu a Hondy zbývá měsíc a něco málo. Na povrch tak pomalu začínají vyplouvat informace o to, jak těžký tento vztah byl – McLaren si například postěžoval, že s Hondou to bylo strašné období, japonský motorář zase napadl tým kvůli tomu, že se nedokázal přizpůsobit změnám.

Teď Honda přišla s další kritikou, kterou míří na Fernanda Alonsa. „Vždycky mě dostával pod tlak,“ tvrdí šéf japonského motoráře Yusuke Hasegawa. „Pokud bylo auto špatné, neměl žádné potíže s tím, aby mi řekl, že není šťastný. Ale je to dobrý člověk a zřejmě se cítil velmi špatně kvůli tomu, že mi musel nadávat. A to musel, protože chtěl, aby vše bylo správně.“

Podle mnohých je Alonso velkým manipulátorem a politikem. To Hasegawa odmítá. „Vůbec ne. U Hondy byli lidé, kteří nebyli spokojeni s jeho přístupem, ale pro mě to nebyl problém. Osobně jsem velmi zklamaný z toho, že jsem mu nebyl schopen zajistit dobrý motor. Ale být šťastný v F1 je těžké pro každého. A on šťastný nebyl, proto bylo těžké navázat s ním dobrý pracovní vztah. Ale nebylo to osobní.

Alonso dělal svoji práci, byl to dobrý profesionál. Jenže jezdci jsou velmi emotivní chlapíci a musíte pochopit, proč se choval tak, jak se choval. Kdyby měl nejlepší auto, byl by šťastný? Ano, a proto si nemůžeme stěžovat,“ dodává Hasegawa, který rovněž přiznává, že Honda k celému projektu „McLaren“ přistoupila od začátku špatně. „Měli jsme tak vysoká očekávání, to byla největší chyba. Byli jsme příliš ambiciózní, a nepřipravení.“

Diskuse k článku

Napsat komentář