Schumacherův právník vysvětlil, proč o něm už mnoho let mlčí

Schumacherova rodina, která během jeho kariéry vždy chránila jeho rodinu a soukromý život, nyní chrání jeho soukromí už mnoho let po jeho zranění. Schumacherův dlouholetý právník nyní vysvětluje proč.

Štítky: Michael Schumacher Zveřejněno 31. 10 2023 — GPF1.cz

Chránit Schumacherovo soukromí není snadné. Fanoušci chtějí vědět, v jakém stavu se 91násobný vítěz Grand Prix nachází, a jeden časopis dokonce zašel tak daleko, že vytvořil “rozhovor” generovaný umělou inteligencí. Redaktor byl okamžitě propuštěn.

Felix Damm je Schumacherův dlouholetý tiskový právník a nyní hovořil o otázkách, kterým rodina čelí v souvislosti se zveřejňovanými informacemi.

“Vždy šlo o ochranu soukromých záležitostí,” vysvětlil Damm německému listu LTO. “Samozřejmě jsme hodně diskutovali o tom, jak je to možné. Zvažovali jsme, zda by závěrečná zpráva o Michaelově zdravotním stavu mohla být tím správným způsobem. Ale tím by to neskončilo a musely by existovat neustále aktualizované zprávy, protože média by se mohla takové zprávy znovu a znovu chytat a ptát se: “A jak to vypadá teď?”, jeden, dva nebo tři měsíce či roky po zprávě.

Pokud bychom pak chtěli proti takovému zpravodajství zakročit, museli bychom se vypořádat s argumentem dobrovolného sebeodhalení.

Překvapilo mě, kolik toho média uvádějí, i když nemají žádné spolehlivé informace; kolik lze z nulových informací uplést domnělých příběhů. Došlo to tak daleko, že si jeden prostě vymyslel rozhovor vygenerovaný umělou inteligencí a dal ho na titulní stranu.

Věřím, že drtivá většina fanoušků se s [Schumacherovým stavem] dokáže dobře vyrovnat a zároveň respektuje, že nehoda nastartovala proces, v němž je nutné dodržovat soukromí a který se nyní bude dodržovat i nadále.”