McLaren odvolal technického šéfa přes šasi

McLaren sesadil z pozice technického šéfa Tima Gosse, který byl zodpovědný za šasi. Tým měl od nového partnerství s dodavatelem motorů Renault větší očekávání. Tím spíš, když zástupci týmu dlouhodobě tvrdí, že jejich šasi je jedno z nejlepších ve startovním poli.

Štítky: McLaren Zveřejněno 26. 04 2018 — GPF1.cz

Goss svou funkci opouští již po třech závodech nové sezony, a to s okamžitou platností. McLaren nic oficiálně nepotvrdil, ale zástupce týmu uvedl:

„McLaren v současné době reviduje své technické oddělení, což je součástí programu, který má vrátit tým k úspěšným výsledkům.“

Goos v McLarenu pracuje od roku 1990 a byl inženýrem Miky Häkkinena. Na současnou pozici se vypracoval jako inženýr zodpovědný za instalaci motoru, závodní inženýr, šéfinženýr testovacího týmu, šéf dynamiky vozu, šéf motorů, v roce 2005 se stal šéfinženýrem týmu. V lednu 2011 získal pozici Director of Engineering a převzal pozici Paddyho Lowea, který McLaren opustil v roce 2014.

McLaren se svými dvěma jezdci získal ve třech závodech letošní sezony  9., 5., 8., 7., 13. a 7. místo. Do závěrečné kvalifikace se nikdo z jezdců zatím nedostal.

Tim Goss měl roli Chief Technical Officer – Chassis. Na pozici Chief Technical Officer – Aero pracuje Peter Prodromou. Oba reportují Mattu Morrisovi, který je Cheif Engineering Officer.

Jonathan Neale je Chief Operating Officer, Eric Boullier Racing Director a Zak Brown Chief Executive Officer.

Diskuse k článku

Napsat komentář