Russell bude závodit pro Mercedes

Už není otázkou zda, ale kdy Mercedes oznámí, že George Russell bude od příštího roku závodit pro tým Mercedes po boku Lewise Hamiltona.

Štítky: George Russell Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 9. 07 2021 — Tomáš Richtr

Ačkoli ještě nebylo oficiálně nic potvrzeno, padok formule 1 má za hotové, že Russell míří do Mercedesu. Několik různých insiderů sportu prozradilo, že se Russellovo potvrzení v Mercedesu chystá na příští týden před Velkou cenou Velké Británie, domácím závodem jak pro Russella, tak budoucího kolegu Hamiltona.

O rozhodnutí Mercedesu přesunout Russella do svého týmu se ve skutečnosti v zákulisí jako o hotovém hovoří už týdny. Veřejná vyjádření Valtteriho Bottase, který bude muset Mercedes opustit, a také Williamsu, pro který letos Russell závodí, také naznačují, že změna přijde.

U Williamsu se s rostoucí formou budou muset vypořádat s příjemným problémem: velkou poptávkou po závodním místě. Jednou z možností je, že by se Bottas do Williamsu vrátil. Ale s Williamsem jsou spojováni také Pierre Gasly, Daniil Kvjat nebo dokonce Nico Hülkenberg. Valtteri Bottas se snaží vyjednávat také s Alfou Romeo, kde by vystřídal Kimiho Räikkönena. Tým přemýšlí, že už s ním smlouvu na novou sezonu 2022 nepodepíše. Nicholas Latifi ve Williamsu s největší pravděpodobností zůstane.

Nová Audi A4 bude vyráběna s elektrickým i spalovacím motorem