Rosberg byl větší intrikář než Hamilton, tvrdí šéf Mercedesu

Šéf stáje Mercedes Toto Wolff poskytl médiím zajímavé prohlášení, ve kterém se obul do Nika Rosberga. Ten podle něj stál za většinou potíží v týmu.

5 Štítky: Mercedes Nico Rosberg Toto Wolff Zveřejněno 19. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Rosberg získal svůj jediný titul mistra v loňském roce. Po jeho zisku prakticky ihned ukončil kariéru, čímž znemožnil druhému jezdci Mercedesu, Lewisi Hamiltonovi, možnost odvety v sezoně letošní.

Když byl šéf Stříbrných šípů Toto Wolff požádán o zpětné zhodnocení počínání Nika Rosberga, označil jeho chování v cestě za titulem jako bezohledné. A kdo z jezdecké dvojice byl podle Wolffa větší intrikář? „Ten, který už v týmu není,“ odpovídá šéf stáje, podle kterého vše odstartovala kvalifikace na Grand Prix Monaka 2014, kde Rosberg úmyslně chyboval v rychlém kole, aby Hamilton kvůli žlutým vlajkám už nemohl zrychlit.

„Nico byl zlomyslný. Pokusil se užít všechny zbraně, které měl… Celou dobu probíhaly ‚psychologické hry‘, které měly rozhodit rivala. Každý rok se stalo něco, co podstatně zhoršilo jejich vzájemný vztah. Když jakožto sportovec soupeříte na tak vysoké úrovni, jste citliví. Oba byli, a to je ovlivnilo,“ dodává Wolff.

Rosberg už stihl médiím poskytnout odpověď. Expilot formule 1 prý ví, co si o něm Toto Wolff myslí, a proto mu nezáleží na tom, co se objeví v tisku. „Já jsem si svoji bitvu vyhrál. Nic z toho se mě už netýká,“ říká Nico Rosberg.

Bottas je lepší týmový kolega než Rosberg, tvrdí Hamilton

Diskuse k článku

5 komentářů: “Rosberg byl větší intrikář než Hamilton, tvrdí šéf Mercedesu”

 1. krakra napsal:

  FrancoisCEVERT: is je

  To je pravda – vrána k vráně

 2. FrancoisCEVERT napsal:

  Wolf prohlášením, že Rosberg byl větší intrikář než Hamilton vlastně sdělil, že taky Lewis je intrikář.

 3. Mansell napsal:

  Tak přece se neobuje do jezdce, který pro ně jezdí :))

 4. NakasiBMW napsal:

  Vzhledem k přirozené inteligenci N.R je toto chování zcela logické, když víte proti komu stojíte! To mě nechává chladným ale Wolff mě dost zklamal mohl to říct kulantňeji a nedělat z něho jediného viníka, ten vztah byl dozajista oboustranně vyhrocený!

 5. krakra napsal:

  Zajímavé, ale je to logické.
  Rossberg je sráč, hned po tom co vyhrál titul tak to zabalil.

Napsat komentář