Mistr světa Rosberg se kvůli Pérezovi dostal do křížku s šéfem Red Bullu

Výkon Sergia Péreze podnítil upřímnou otázku mistra světa 2016 Nika Rosberga při rozhovoru se šéfem Red Bullu Christianem Hornerem po skončení Velké ceny Španělska. Napětí by se dalo krájet.

Štítky: Christian Horner Nico Rosberg Sergio Pérez Zveřejněno 4. 06 2023 — GPF1.cz

Během rozhovoru pro televizi Sky Nico Rosberg položil Hornerovi následující dotaz:

“Christiane, právě jsi říkal, že Sergio Pérez zajel dobrý závod. Myslím, že to nebyl dostatečný výkon z jeho strany, zejména v počáteční části závodu. Není to pravda? Opravdu ve srovnání s Maxem tam byla některá kola, kdy to byl docela velký rozdíl.”

Rosberg, který v roce 2016 získal titul mezi jezdci a jen o několik dní později ukončil kariéru, v posledních letech pracuje jako moderátor pro Sky na různých evropských závodech. Hornerovi se komentáře bývalého pilota Mercedesu nelíbily a prohlásil, že Rosberg se od svého vlastního odchodu do důchodu příliš zpohodlnil při kritizování jiných jezdců:

“Ty jsi ale docela kritický typ, že? Jsi na tyhle chlapy tvrdý. Teď, když už nesedíš v autě, rád kritizuješ všechny kluky. [Pérez] ztratil trochu času v prvních kolech a neměl dobrý start. Jeho závod byl stále silnější a silnější a zejména v tom posledním úseku se opravdu velmi silně vzchopil. Jen to nestačilo na to, aby bojoval o stupně vítězů. Chybělo pár kol.”